Izraelio miestai

Izraelis – šalis su gilia istorija. Izraelio miestai gali pasigirti puikiai išlaikytais architektūriniais paminklais, bei turistui įdomiomis vietomis.

Izraelio-miestai

Kai kurie Izraelio miestai yra itin religingi

Seniausias Izraelio miestas – Akra. Yra tautų mišinys – tačiau ne toks įvairus kaip Izraelis. Čia 72% populiacijos yra žydai, o 28% – arabai.

Visas Akros senamiestis įrašytas į UNESCO paveldo sąrašą, tad visą jį ir reikėtų apžiūrėti.

Akros siena – įspūdingas statinys. Beje, joje yra išlikę dveji vartai – Jūros vartai, bei Žemės vartai.

Puikiai šiame mieste atrodo tvirtovė, kuri buvo naudojama gynybos tikslais, bei ilgą laiką veikė kaip kalėjimas

Itin religingas Izraelio miestas

Izraelio sostinėje Jeruzalėje galima sutikti net 3 tikėjimų išpažinėjus – Judaistus, islamistus, bei krikščionis. Savaime aišku, todėl čia galima pamatyti kaip niekur didelę šventovių įvairovę.

Pradėti kelionę po šį Izraelio miestą reikėtų nuo Omaro mečetės, kuri yra viena gražiausių Jaruzalėje. Taipogi gražiai atrodo Aksos mečetė, su savo minaretais, taipogi ji lyg papildo netoli esančią Omaro mečete tuom, kad yra vienas iš svarbiausių Jeruzalės musulmonų religinių centrų. Beje, šie pastatai itin puikiai atrodo per saulėtekį,  stebint Jeruzalę nuo Alyvų kalno.

Ant vakarinio Marijos kalvos šlaito stovi vienas iš dažniausiai lankomų Jeruzalės objektų – Raudų siena.

Dar vienas lankytinas Izraelio miestas – Tel Avivas. Iš tiesų kitaip nei Izraelyje, čia architektūra labiau modernistinė.

Šiame Izraelio mieste taikomas ne visur randamas stilius – Eklektika. Eklektika surinko visų geriausių stilių privalumus, bei suformavo vieną stilių. Čia dažnai sutinkama Europai būdinga architektūra, sumaišyta su Rytams būdingomis arkomis, kupolais.

Šiame Izraelio mieste gausu dangoraižių – pirmasis buvo Shalom Meir dangoraižis, bei išliko aukščiausiu mieste iki pat 1999-ųjų metų. Azrieli Center kompleksas pasižymi savotiška architektūra. Jį išviso sudaro 3 dangoraižiai – vienas keturkampio formos, vienas trikampio, ir vienas ovalus.

Teigiama, kad Izraelis yra šalis, turinti daugiausia muziejų pasaulyje, o trys svarbiausi – įsikūrę ne kur kitur, bet Tel Avive.

Tad štai pažinote kaip atrodo Izraelio miestai – vieni šiuolaikiški, kiti senoviški, tad pasirinkti į kurį vykti – nėra sunku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *