Jeruzalė

jeruzale

Jeruzalė

Šį kartą atsigręžkime į religinį, istorinį, vieną seniausių visame pasaulyje miestų, Izraelio sostinę (nors dauguma musulmonų iki šiol to nepripažįsta) Jeruzalę.

Jeruzalės lokalizacijos vieta – Artimųjų Rytų teritorija, kurioje priskaičiuojama apie 800000 gyventojų.

Susipažinkime artimiau su šiuo didelę reikšmę religiniam gyvenimui bei uoliai tikintiesiems turinčiu miestu.

Istoriniais Jeruzalės takais

Jeruzalės miesto pradžia skaičiuojama dar nuo 1500 metų pr.Kr. Nuo pat įkūrimo, vietovė buvo pastoviai valdoma skirtingų valdovų: Romos imperijos, Bizantijos, Judėjų, Arabų kalifato, Osmanų imperijos.

Miestas ir XX amžiuje patyrė daug išgyvenimų: XX amžiaus pirmoje pusėje Jeruzalė buvo užimta anglų; 1948 – 1949 metų karo metu, teritorija buvo padalinta į dvi dalis, kurių viena jų – vakarinė, atiteko Izraeliui. Šalis vėliau užėmė ir rytinę dalį, kuri priklausė Jordanijai. Pasekoje to, Jeruzalė buvo paskelbta Izraelio sostine.

Žvelgiant iš kitos istorinės perspektyvinės pusės – Jeruzalė visuomet laikytas religiniu miestu. Daugiausia sieta su žydais ir jų tėvyne, tačiau šventu miestu iki šiol laiko Jeruzalę laiko ir krikščionis, ir musulmonai.

jeruzale

Jeruzalė

Jeruzalė šių dienų pasaulyje

Šiuo metu miesto teritorija, laikoma šventa religiniu atžvilgiu, yra suskirstyta į tris sritis: žydų (praeityje buvo žydų centras), krikščionių, musulmonų ir armėnų. Į miestą atvykę gyventi daug žmonių iš viso pasaulio, ypatingai religingi (daugiausia, kas be ko, žydų kilmės).

Jeruzalė garsi savo istoriniu paveldu, kuris išskirtinis ir nepalyginamas su Vakarų pasaulio miestų kultūrine sritimi.

jeruzale

Jeruzalė

Lankomiausios Jeruzalės vietos:

  • nuostabusis senamiestis, kuriame pajuntama istorinė miesto tėkmė. Čia rasite Kančių kelią, Kristaus kapo baziliką, Raudų sieną, El Aksą mečetę, Alyvų kalną (senos kapinės);
  • Marijos Magdalietės vienuolynas;
  • Kryžiaus kelias;
  • Kristaus prisikėlimo bažnyčia;
  • Liūto vartai;
  • Siono kalnas;
  • viena svarbiausių pasaulyje arabų mečečių – Uolos mečetė;
  • arabų turgus.

Jeruzalė – vieta, kurioje susitelkia didžioji dalis pasaulio dvasingumo, religinių minčių bei istorijos, kuri gyva ir matoma įstabioje miesto architektūroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *