Jungtinės Karalystės miestai

Jungtinė Karalystė – turbūt kiekvienam žinoma šalis. Tiesa, ne tiek dėl architektūrinių paminklų, kiek dėl laimės ieškojimo. Tačiau šios šalies nereikėtų nuvertinti. Jungtinės Karalystės miestai kupini įdomių architektūrinių paminklų.

big_ben_1

Anglijos miestai pasižymi savotiškais architektūros paminklais

Elegantiškiausias Jungtinės Karalystės miestas

Savaime aišku, pradėti pasakojimą apie Jungtinės Karalystės miestus reikia nuo Londono.

Londone visada vyrauja rami, karališka atmosfera, tačiau nereikėtų pamiršti, kad šiame mieste galime sutikti tautų iš bene viso pasaulio.

Išvykti iš Londono nepamačius Big Beno – negalima. Juk jis atspindi visą Londono dvasią, primena apie šalies didybę. Šiame mieste reikėtų aplankyti ir Bakingamo rūmus – juk dalis jų lengvai prieinama turistams.

Čia būtina pamatyti ir Tauerį, itin didingą kaleimą, šalia kurio jau daugeliui pažįstami sargybiniai pakaitomis saugo valdžios simbolius.

Čia reikėtų aplankyti Trafalgaro aikštę, Eroto fontaną, Tate Gallery, National Gallery, bei Madame Tussaud vaškinių figūrų muziejų, kuris jau skaičiuoja šimtuosius metus.

Oksfordas – puikiai žinomas kaip mokslo miestas. Šiame mieste didžioji architektūros dalis yra išsaugojusi viduramžių dvasią, o tai jau yra labai gerai.

Šiuo metu Oksforde yra 39 koledžai, tad miestas išties rimtas.  Ir tai puikiai parodo itin puiki, ir išpuoselėta architektūra. Pagrindinė šio miesto gatve – High Street. Joje ir rasime visus svarbiausius turistinius objektus: Church College, miesto katedrą, Šv. Mergelės Marijos universitetinę bažnyčią, Queen‘s College. Nuo Carfax Tower bokšto atsiveria nuostabus vaizdas – tiesiog jūra gotiškų stogų, bokštų, pastatų.

Škotijos širdis, Edinburgas,  primena mums tiek apie Škotijos, tiek apie Anglijos kultūras.

Šiame mieste, ant juodų, bazaltinių uolų puikuojasi prašmatni pilis, Castle Rock. Įdomiai atrodo, paslapties skraiste apsigaubusi Šv. Magdalenos koplyčia.

Svarbiausios šio miesto gatvės – Castle Hill, Lawn Market, Hight Street, Cannongate. Šiose gatvėse išsidėstę svarbiausi šio Jungtinės Karalystės miesto paminklaiSaint Giles katedra, parlamento pastatas, Scotch Whiskey Heritage Center, skirtas jau gerą vardą pelniusiam skotiškam viskiui.

Čia yra ir Huntle House. Seniau šis pastatas buvo škotų bajorijos pilis, tačiau dabar čia įkurtas miesto muziejus.

http://youtu.be/McK_bNO8kQc

Tad štai ir pažinote kaip atrodo keli įdomiausi Jungtinės Karalystės miestai. Iš tiesų jie spindi senove, karališkumu, bei tuo pačiu traukia jaunimą savo mokslų kokybe, bei ateities perspektyvomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *