Anglijos žemėlapis

Anglija – viena garsiausių Europos šalių. Ką Anglijos žemėlapis gali pasakyti apie šią šalį?

Jungtines_karalystes_zemelapis

Jungtinės Karalystės žemėlapis yra suskaidytas į kelis kraštus

Anglija įsikūrusi vakarų Europoje, ir yra bene daugiausia gyventojų turinti šio regiono šalis.

Anglijos žemėlapis rodo, kad Anglijos plotas siekia 244 820 kvadratinių kilomet. Šaliai, turinčiai 62 milijonus gyventojų tai nėra daug. Tad nors Anglijos žemėlapis to neatspindi, Anglijos gyventojų tankumas yra išties nemažas ~249 žmones kvadratiniame kilometre.

Anglija įsikūrusi saloje, o jos sostinė yra Londonas.

Taipogi Anglija (kaip ir Anglijos žemėlapis) yra skirstoma į 9 regionus:

  • Jorkšyrą ir Hambersaidą
  • Pietryčių Angliją
  • Pietvakarių Angliją
  • Rytų Angliją
  • Rytų Midslandsą
  • Šiaurės Angliją
  • Šiaurės Vakarų Angliją
  • Vakarų Midslandsą

Kiekvienas regionas yra suskirstytas į daugelį grafysčių, tačiau atskirą statusą turi Didysis Londonas.

Anglijos žemėlapyje taip pat Škotijos kraštas yra suskirstytas į 31 grafystę, Velsas į 22 teritorijas, o Šiaurės Airija į 24 savivaldybęs, 2 atskirą statusą turinčius miestus, bei 6 provincijas.

Anglijos žemėlapis gamtine prasme

Anglijos žemėlapis yra įdomus tuom, kad kiekviena jo regiono dalis skiriasi. Ypač visur skiriasi paviršiaus formos – pavyzdžiui, Anglijos šiaurėje stūkso nedideli kalnai, rytuose žemumos, o pietuose plyti aukštumos. Škotijos paviršiaus formos net gavo savo pavadinimus – šiaurinė dalis praminta Kalnų šalimi, vidurinėje dalyje, Vidurio lygumos, o pietinėje – Pietų aukštumos. Velse didelės įvairovės nėra, kadangi ir pati vietovė nėra didelė, tačiau faktas, kad ši dalis yra kalvota yra aiškus daugumai.

Kalbant apie aukščiausias, žinomiausias kalnų grandines galima paminėti Grampianą Škotijoje, su aukščiausia šalies viršūne – Ben Neviu (1343 m), Kaledonijos, Peninų kalnus.

http://www.youtube.com/watch?v=lB448OJMV00&feature=related

Anglija – puiki vieta mėgstantiems vėsą, kadangi, kaip galima matyti iš Anglijos žemėlapio,  rodančio temperatūras, čia vyrauja švelnios žiemos, tačiau vėsokas vasaras. Anglijoje (be jokios abejonės, taip pat ir Londone) dažni lietūs, rūkai.

Anglijos žemėlapio upės sraunios, plačios, tačiau trumpos. Labai daug estuarijų, šalia kurių yra gyva galybė uostų. Svarbiausios šalies upės – Temzė (346km), Severnas (354km), Trentas (297km).

Tad štai toks yra Anglijos žemėlapis – jis patiks tiem kas mėgsta vėsius orus, bei didelį drėgmės kiekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *