Jungtinių Valstijų miestai

Laisvės statula simbolizuoja Amerikos miestų laisvę

Laisvės statula simbolizuoja Amerikos miestų laisvę

Jungtinių Valstijų, arba tesiog Amerikos miestai mums, europiečiams, asocijuojasi su pramogomis, lengvu gyvenimu, bei karų nesuniokota praeitimi.

Nemiegantis Amerikos Miestas

Niujorką galime vadinti Amerikos sinonimu. Dėka pigios darbo jėgos, kapitalo, bei kitų veiksniu šis miestas dabar vadinamas pasaulio verslo centru. Ir tai puikiai atsispindi miesto gyvenime. Dieną naktį čia verda veiksmas, visi skuba į tesiog visur esančius dangoraižius.

Niujorkas vystosi su mintimi, kad viskas kas sena, turi būti užleista naujam, tad itin senų istorijos paminklų čia neaptiksite.

Visgi, pamatyti Manhanato rajoną tesiog būtina vien dėl jame stūksančio „Empire State Building“ dangoraižio, iš kurio atsiveria visa miesto panorama.

Amerikos sostinė dar visai neseniai buvo apleista. Centrinuose rajonuose teko saugotis nuo užpuolikų, tad visos valstybinės įstaigos įsikūrusios miesto pakraščiuose.

Kitaip negu Niujorkas, šis Amerikos miestas puoselėja Istorinį palikimą. Gyvenimas čia itin ramus, ir tai sukuria plačios alėjos apsodintos medžiais, svarbūs paminklai, bei XIX amžiaus pastatai.

Atvykus į Vašingtoną būtina bent iš tolo pamatyti Baltuosius rūmus – Jungtinių Valstijų prezidento buveinę. Taipogi savo grožiu pakeri Kapitolis – Jungtinių Valstijų kongreso buveinė. Šis pastatas buvo sudegintas, ir nenorom atsatytas, tačiau iki dabar išliko gražus.

Verta pamatyti Vašingtono aikštę. Čia yra per 300 paminklų – nuo A. Linkolno, iki T. Džefersono mauzoliejaus.

Čikaga vadinama kaip architektūros stebuklas. Tačiau ne dėl architektūrinio palikimo, o dėl naujovių. Akys raibsta nuo dangoraižių skaičiaus šiame mieste, tačiau čia jų nėra per daug. Čia yra nemažai bažnyčių, parkų, pasaulinio garso muziejų, teatrų. Bliuzas ir džiazas – šio miesto muzikos stilius.

Dėl 1871 metais vykusio gaisro, Čikaga tapo vienu iš moderniausių Amerikos miestų, kadangi visą miestą teko atstatyti. Kadangi šis laikotarpis buvo itin turtingais išradimais, jie buvo pritaikyti ir šioje vietoje. Čia buvo įvesta viena iš pirmųjų telefonų linijų, 1881 metais čia jau važinėjo tramvajai.

Vienas iš pastatų kuriuos čia būtina pamatyti – Mičigano aveniu esantis neogotikos šedevras – Tribune Turm.

442 metrų aukščio Sears Turm dangoraižis leidžia apžvelgti miesto panoramą, bei tolimas Vidurio rytų prerijas.

Amerikos miestai mus visuomet žavės savo inovacijomis, nesustojančiu gyvenimu, bei puikiomis pramogomis, kurių čia nestinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *