Juodkalnijos žemėlapis

Juodkalnija yra labai maža valstybė Europoje. Ji yra įsikūrusi Balkanų regione, kuris garsėja savo gamta, tad ar Juodkalnijos žemėlapis būdamas labai mažas gali patvirtinti šį faktą?

Juodkalnijos_zemelapis

Juodkalnijos žemėlapis yra labai kalnuotas

Juodkalnijos žemėlapis iš tiesų yra vienas mažiausių Europoje – jo plotas siekia 14 026 kvadratinių kilometrų. Taipogi ir gyventojų čia nėra labai daug – ~630 tūkstančių. Kadangi šie abu skaičiai yra maži Juodkalnijos žemėlapis neturi nei labai didelio, nei labai mažo gyventojų tankumo. Jis siekia apytiksliai ~45 žmones kvadratiniame kilometre.

Juodkalnija ribojasi su daugeliu valstybių – Serbija (kuri ankščiau buvo susijungusi su Juodkalnija), Bosnija ir Hercogovina, Kroatija, Albanija. Taipogi Juodkalnijos krantus skalauja Adrijos jūra.

Kadangi Juodkalnija yra labai maža valstybė administracinis suskirstymas čia nėra labai svarbus, kadangi tiek papročiai, tiek geografija  šioje šalyje yra daug maž vienodi. Vienaip ar kitaip smalsumo dėlei patenkinti, galima pasakyti, kad ši šalis yra suskirstyta į 21 savivaldybę.

Juodkalnijos žemėlapis gamtiniu atžvilgiu

Juodkalnija yra gan kalnuota šalis – juk čia driekiasi Dinarų kalnynas. Taipogi čia galima rasti tokias grandines, kaip Prokletijes, Siniajevinos, Bjelasica, Durmitoro, Komovo, Orjeno kalnus. Aukščiausia šalies viršūnė – Zla Kolatos kalnas, kuris stiebiasi net į 2534 metrų aukštį. Įdomu  yra tai, kad šalis teturi vieną žemumą, kuri yra labai siaura (6km pločio), ir kuri tęsiasi per visą Adrijos jūros krantą, kurio ilgis siekia 294 kilometrus.

http://youtu.be/OMCI4_YWnUo

Juodkalnijoje yra ir didžiausias Balkanų pusiasalio ežeras – Skadaro, kas padaro šią mažą valstybėlę dar įspūdingesnę.

Juodkalnijos žemėlapis pasižymi subtropiniu klimatu, viduržemio tipo, kas reiškia, kad šalies orai pasižymi karštomis vasaromis, bei šiltomis žiemomis.

Tad štai toks yra Juodkalnijos žemėlapis. Kaip matote, net keista, kad tokioje mažoje valstybėleje galima sutalpinti tokį kiekį kalnų, gan ilgą Adrijos jūros pakrantę, bei didžiausią ežerą Balkanų pusiasalyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *