Kairas

Kairas

Kairas

Susipažinkime artimiau su visų pamėgto žiemos atostogų kurorto Egipto (esančio Afrikoje) sostine Kairu.

Kairas – miestas, išsidėstęs prie pat Viduržemio jūros ir, taipogi, abipus Nilo upės. Jame gyvena beveik 7 milijonai žmonių (Kairas – didžiausias miestas ne tik Egipte, bet ir visoje Afrikoje).

Pakeliaukime po šį saulėtą miestą.

Kairo istorinė tėkmė

Miesto istorija žinoma dar nuo Romėnų laikų, kuomet teritorija vadinta Babilono, vėliau ir Fustato vardu. Kairas buvo įkurtas 969 metais Fatimidų dinastijos, o ne faraonų, kas daugelio yra manoma. Jau nuo senų laikų Egiptas, kartu ir Kairas, siejamas su islamo religija (Fustatą įkūrė musulmonas ir įvedė ten savo taisykles). Islamas – miesto(ir visos šalies) pamatas, dvasinė kultūra ir vienintelis tikėjimo pagrindas iki šių dienų. Tik 8 % gyventojų išpažįsta krikščioniškąjį koptų tikėjimą.

Kairas buvo valdoma arabų, mameliukų, Abasidų dinastijos, turkų, galiausiai, 1882 metais, miestas buvo apgultas anglų kariuomenės.

Egipto Arabų Respublikos sostine tapo 1971 metais.

Visais laikais Kairas buvo svarbus uostinis miestas, kuriame buvo plėtojama prekyba, amatai.

Kairas

Kairas

Kairo gyvenimas šių dienų pasaulyje

Kairas garsus visame pasaulyje, kaip vienas lankomiausių miestų, čia visuomet gausu turistų. Taip pat vietovė neatsilieka ir pramonės srityje: itin plėtojama chemijos pramonė, metalo ir odos dirbinių gamyba.

Kairas, kurio teritorija prie Nilo jau žinoma 6000 metų, visuomet buvo minaretų, mečečių vietovė, garsėjanti savo savitu stiliumi ir kultūra. Visgi, Vakarų pasauliui plečiantis, šis miestas taip pat buvo paveiktas vakarietiškųjų bruožų, ypač statinių atžvilgiu. Taigi šiuo metu Kaire galima išvysti ir moderniųjų laikų monumentų, vietovių, ir panirti į civilizacines paieškas, senovės labirintus

Kairas

Kairas

Lankomiausios Kairos vietos:

  • Azharo mečetė, statyta dar X amžiuje;
  • miesto vartai, skaičiuojantys savo gyvenimo metus nuo XI amžiaus;
  • XII amžiaus citadelė;
  • Sultono Hasano mečetė;
  • Khan al-Khalili turgavietė, XIV amžiuje čia buvo didžiausias turgus visoje Afrikoje;
  • Egipto muziejus.

Kairas – ne tik turistinių pramogų, pažinimo miestas, bet ir religinis šaltinis, kuriame tikėjimas – vienas pagrindinių dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *