Kanada

Šį kartą susipažinsite su Šiaurės Amerikos valstybe – Kanada.Pietuose ir vakaruose jos kaimynė yra JAV, o rytuose Atlanto vandenynas, vakaruose Ramusis ir šiaurėje Arkties vandenynas.

Sostinė Torontas, Kanada

Kanada

Kanada – turtinga šalis. Čia ir Niagaros krioklys, ir Didieji ežerai, o turistai ypač mėgsta Klevo lapo šalį dėl jos raudonai oranžinių naktų. Vasaros čia ypatingai tinkamos atostogoms – jos karštos ir saulėtos. Žiemos trumpos ir dažniausiai netrunka ilgiau, nei porą mėnesių. Tik šalies šiaurėje jos ilgos ir speiguotos ir kai kurios šios dalies teritorijos amžinai įšalusios. Tačiau Kanados oras priklauso ir nuo pačios šalies dydžio: kadangi Kanada yra didelė, atskiros jos teritorijos priklauso ir skirtingoms klimato juostoms.

Kanadoje yra net dvi oficialios kalbos – tai anglų ir prancūzų, kurios vartojamos tiek vietinių gyventojų, tiek ir valstybės valdymo institucijų.

Kanada: turizmas

  • Kanada, matyt, labiausiai žinoma dėl Niagaros krioklio, kurio kasmet aplankyti atvyksta daugybė smalsuolių iš viso pasaulio. Šiam įspūdingam gamtos stebuklui daugiau nei tūkstantis metų. Krioklys yra 52 metrų aukščio, o vanduo galingai ir su triukšmu leidžiasi tiesiai į Niagaros upę. Tam, kad geriau būtų galima apžiūrėti šią vietą, įrengtos apžvalgos aikštelės ir tilteliai.
  • Kanada lankoma ir dėl  kontrastingos sostinės – Toronto. Tai ne tik verslininkų miestas, su betoniniais bokštais ar taip akį džiuginančiais parkais. Kartu tai ir Kanados kultūrų sostinė, kur galima apsilankyti etninių mažumų rajonus: Kinų miestą, Graikų kvartalą ir pan. Sostinėje vertas dėmesio ir aukščiausias televizijos bokštas pasaulyje.
  • Vankuveris – dar vienas Kanados miestas, kuriam būdingas savitumas bei nepaprastas kraštovaizdis. Taip pat tai stambiausias Kanados uostas bei vienas iš svarbiausiųjų prekybos centrų visoje Šiaurės Amerikoje.  Vankuveryje gyvena įvairių tautų žmonės. Įdomu tai, kad net 17 % visų miesto gyventojų yra kinai, todėl kartais miestas vadinama „Honkuveriu“.
  • Lankydamiesi Kanadoje, nepraleiskite progos savo akimis pamatyti ir sudalyvauti kasmetiniame rodeo festivalyje Stampede, kuris vyksta Kalgario mieste.

Kanada – tai miestas, kuriame sparčiai didėja gyventojų skaičius. Viena iš pagrindinių šio reiškinio priežasčių – intensyvi imigracija. Šiuo metu Kanada yra pirmaujanti šalis pasaulyje pagal imigrantų skaičių, tenkantį vienam gyventojui.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kanada

http://www.canada.travel/selectCountry.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *