Kanbera

Kanbera

Kanbera

Keliaukime į dar tolimesnius kraštus – šįkart į Australijos sostinę Kanberą.

Kanbera įsikūrusi šalies pietryčiuose ir turi gana nedidelį skaičių gyventojų – 345,257 (nors miesto plotas daugiau nei 20 kartų didesnis už Lietuvos).

Kanbera: istorija

Miesto teritorija ankstesniais laikais, iki atvykstant europiečiams, buvo apgyvendinta vietinių čiabuvių australų. Vėliau, miesto gimimas datuojamas 1826 metais, pradėjus vietovę apgyvendinti europiečiams.

Kanbera – itin jaunas miestas, įkurtas tik 1913 metų kovo 12 dieną. Miesto įkūrimas buvo įtakotas Didžiosios Britanijos dominijos, kuriai priklausė Australija, o Sidnėjus ir Melburnas tuo metu ginčijosi dėl titulo būti sostine. Galiausiai nuspręsta imtis priemonių ir įkurti naują miestą su sostinės vardu Kanbera.

Kanbera

Kanbera

Kanbera šių dienų pasaulyje

Kanbera – miestas, išsiskiriantis savo architektūra, kuri buvo pradėta projektuoti dar miesto įkūrimo metais žymių Čikagos architektų. Formuojamas miesto stilius derėjo su Kanberoje augančia gausa žalumos, sodais, miškais ir augalais. Vietovė taip pat garsi savo eukaliptų savana.

Šiuo metu Kanbera padalinta į dar septynias dalis-apskritys. Pats miestas yra kultūros, švietimo, svarbiausių vyriausybės būstinių, postų, parlamento vieta.

Kanbera

Kanbera

Lankomiausios Kanberos vietos:

  • Nacionalinis Australijos muziejus, įspūdingos architektūros ir stiliaus statinys, pagrinde skirtas socialinei istorijai;
  • Parlamento rūmai;
  • gausa įdomių muziejų: Memorialinis Australijos karo muziejus; Nacionalinė Australijos galerija; Nacionalinė Portretų galerija;
  • Australijos Nacionaliniai Botanikos sodai;
  • Kanberos teatras, kuriame visuomet vyksta daug renginių, festivalių, spektaklių;
  • didžioji Nacionalinė Australijos biblioteka.

Tačiau įdomiausia ir išskirtiniausia šiame mieste – gamtos įsiliejimas į bendrąją erdvę. Atvykę lankytojai gali pasivaikščioti, pasižvalgyti po įvairiausius parkus, miškelius, gėrėtis gamtos grožybėmis, kurios itin svarbios. Kanbera – išskirtinai patrauklus miestas, kuriuo neįmanoma nesižavėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *