Kelionė po Nepalą be gido – draudžiama

Nepalas – tai valstybė, esanti Azijos pietuose, Himalajų kalnuose. Ji dažnai pritraukia nemažai turistų iš viso pasaulio. Šią vasarą po visą pasaulį buvo išplatinta žinia, kad norintys keliauti po Nepalą, privalės užsisakyti gido paslaugas.

Kelionė po Nepalą be gido - draudžiama

Kelionė po Nepalą be gido – draudžiama

Savarankiškos kelionės po pietų Azijos valstybę Nepalą greitai taps praeitimi, nes nuo rugsėjo 1-osios dienos tiek turistai, tiek ir į šalį atvykstantys alpinistai privalės užsisakyti gido ar kalnų vadovo paslaugas. Tokį įstatymą priėme Nepalo Vidaus reikalų ministerija bei nusprendė jį taikyti visiems norintiems aplankyti jų valstybę.

Toks sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į pačių turistų, o ypatingai aplinistų saugumą. Nepalas išsidėstęs gana dėkingoje vietoje – prie Himalajų kalnų. Nepale skaičiuojamos net 8 aukščiausios viso pasaulio viršūnės, tad nėra ko stebėtis, jog nuotykių, aukščio ir adrenalino mėgėjai tiesiog plūsta į šią šalį. Nepaisant kalnuotų ir vaizdingų vietovių, nederėtų pamiršti apie saugumą, nes Nepalo kalnai – tai vieta, kur dažnai pasimeta, o kas blogiausia, ir žūstą daugybė žmonių.

Tad grįžtant prie naujojo įstatymo, visiems norintiems keliauti į Nepalą, reikės pasirūpinti kelionės palydovu, o gido paslaugos kainuos apie 10 USD parai. Kainas nustatė šalies kelionių agentūrų asociacija, o atitinkamas spaudimas buvo jaučiamas ir iš diplomatinės tarnybos bei dingusių Nepale turistų giminaičių aktyvi veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *