Kelionės į Turkiją

Turkija – valstybė pietvakarių Azijoje, kurios nedidelė dalis yra Europoje. Čia atvykusius turistus pakeri nuostabi gamta, kraštovaizids bei klimatas, tad kelionės į Turkiją yra itin populiarios. Iki 1922 metų Turkija buvo vadinama Osmanų imperija, o šalyje susipynę islamo bei vakarietiškos tradicijos.

keliones i turkija

Kelionės į Turikiją

Turkija dar vienas rojaus kampelis žemėje. Didžiausias šalies miestas Stambulas.

Turkijoje ne tik nuostabūs gamtovaizdžiai, bet ir patrauklūs turisto akiai statiniai. Turkijos architektūra geriausiai atsispindi jos mečetėse. Suleimano mečetė vienas gražiausių ir labiausiai turistų lankomų statinių Turkijoje.

Kelionės į Turkiją dažniausiai organizuojamos prie Egėjo bei Viduržiemio jūros pakrančių, į ten įsikūrusius kurortus, tokius kaip Bodrumas, Antalija, Marmaris. Šie kurortai vilioja nuostabiais paplūdimiais bei viešbučių gausa. Turkijos Egėjo bei Viduržiemio jūros pakrantėse  yra šimtai prieplaukų bei paplūdimių, kurie turi apdovanojimus už švariausią vandenį Europoje, todėl ten plevesuoja mėlynos vėliavos ženklai.

Kelionės į Turkiją: lankytinos vietos

Žymiausios lankytinos vietos Turkijoje yra šios: neveikiantis Ararato ugnikalnis, Stambulas, Pamukalė, Bodrumas, Kusadasis. Tad planuojant keliones į Turkiją, vertėtų pagalvoti ir apie šių vietovių lankymą. Skaičiuojama, kad daugiausiai turistų dėmesio susilaukia Ararato ugnikalnis, Stambulas bei Pamukalė.

http://www.youtube.com/watch?v=dWxYzzMsgfY

Ararato ugnikalnis – tai nuo 1840 metų neveikiantis ugnikalnis esantis netoli sienos su Armėnija ir Iranu. Tai aukščiausias Turkijos taškas, ugnikalnio aukštis 5165 metrai virš jūros lygio. Trečdalis ugnikalnio visada padengta sniegu, o likus 100 metrų iki viršūnės ugnikalnį padengęs ledas.

Stambulas didžiausias Turkijos miestas, esantis šiaurės vakarinėje šalies dalyje.  Įspūdingiausias statinys mieste, tau tapęs miesto simboliu- Soboros šventykla, tai mečetė su keturiais minaretais, sauganti savo istoriją.

Pamukalė išvertus iš turkų kalbos medvilnės pilis. Daugelis šią vietą vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu. Unikalus gamtos kūrinys tai mineralinės versmės, jau nuo senų laikų traukiantis turistus iš viso pasaulio. Nuo 1988 metų Pamukalė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vienas svarbiausių Turkijos turistinių objektų, todėl kelionės į Turkiją metu, ją vertėtų aplankyti.

Kelionės į Turkiją: kas organizuoja?

Lietuvos kelionių agentūros organizuoja keliones į Turkijos kurortus. Keliones į Turkiją galima įsigyti kelionių agentūrų internetiniuose tinklapoiuose arba kelionių agentūrų atstovybėse. Kelionės į Turkiją siūlomos palankiomis kainomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *