Korko oro uostas

Korko oro uostas vienas iš trijų pagrindinių oro uostų Airijoje, kartu su Dublino oro uostu ir Šanono oro uostu. Oro uostas nuo Korko miesto centro nutolęs apie 6,5 kilometro į pietus.

Korko oro uostas

Korko oro uostas

2010 metais oro uosto paslaugomis naudojosi 2425131 keleiviai, 12,5% mažiau nei 2009 metais, tačiau pagal aptarnautų keleivių skaičių tai antras pagal dydį Airijos oro uostas, po Dublino oro uosto. Korko oro uostas ketvirtas pagal aptarnaujamų keleivių skaičių Airijos saloje. 2010 metais buvo aptarnauti 48289 orlaiviai, 8,5% mažiau palyginus su 2009 metų skaičiais.

Oficialiai Kosrko oro uostas buvo atidarytas 1961 metų spalio 16 dieną, nors skrydžiai pradėti vykdyti keturiomis dienomis anksčiau. Pirmuosius skrydžius atliko ,,AerLingus” ir ,,Airways” aviakompanijos. Pirmaisiais metais oro uostas aptarnavo 10172 keleivius, maždaug tiek keleivių naudodavosi oro uosto paslaugomis 2007 metais kiekvieną dieną.

www.corkairport.com – oficialus Korko oro uosto tinklalapis.

Judriausi maršrutai iš Korko oro uosto(2010m.):

Londono Heathrow oro uostas

Londono Stanstedo oro uostas

Londono Gatwick oro uostas

Amsterdamas

Malaga

Liverpulio oro uostas

Paryžiaus šarlio de Golio oro uostas

Birmingemo oro uostas

Mančesterio oro uostas

Lanzarotės oro uostas

Iš ir į oro uostą lengva patekti automobiliu, autobusu, taxi. Korko oro uoste įsikūrusios devynios automobilių nuomos kompanijos.

Atvykus į oro uostą savo automobiliu galima jį palikti stovėjimo aikštelėje. Korko oro uostas siūlo ilgalaikes ir trumpalaikes automobilių parkavimo paslaugas, įrengta daugiau nei 4600 automobilių stovėjimo vietų. Aikštelės veikia 24 valandas per parą, o jose saugumą užtikrina reguliariai patruliuojantys oro uosto policijos pareigūnai.

Nuo balandžio 16 dienos pigių skrydžių bendrovė WizzAir skraidys maršrutu Vilnius-Korkas-Vilnius. Iš Vilniaus oro uosto skrydžiai bus vykdomi antradieniais ir šeštadieniais. Bilietus galima įsigyti jau dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *