Kreta

Kreta, kaip ir Maljorka, yra vienas iš dažnų turistų pasirinkimų ieškant saulės ir prabangos.

Kreta

Kreta - nuostabaus grožio sala

Kreta yra didžiausia Graikijos sala, tačiau būdama net 8.336km2 ploto, ji nėra didesnė už Kiprą, kuris ir yra laikomas didžiausia Viduržemio jūros sala.

Tokiame, palyginti, nedideliame plote gyvena ~800 tūkstančių žmonių. Gyventojų tankumas čia nei didelis, nei mažas – jis siekia 75 žmones kvadratiniame kilometre.

Kretos geografija yra gan įdomi – šią šalį skalauja net 4 jūros, ir ji yra net 3 žemynų kryžkelėje. Pakankamai įdomus ir tuo pačiu retas derinys, galėjęs atnešti nemažai turtus.

Taip pat čia yra net 7 kalnų masyvai: Levka, Kentrosas, Psilrotas, Kulukunas, Asterusija, Lasitis, Sitija. Kalbant apie aukščiausią Kretos viršukalnę reikia paminėti Levkos kalnuose esanti Pachneso viršūnę, kurios aukštis siekia net 2453m.

Lankantis Kretoje jus turėtų pamaloninti puikūs orai, bet nuostabus šio krašto architektūrinis palikimas. Taip pat turistus čia atveda ir gamtos išdaiga – Samarijos tarpeklis, kuris tęsiasi net 18 kilometrų. Jo aukštis vietomis gali pasiekti net įspūdingus 1200 metrų. Taip pat įdomus faktas apie tarpeklį yra tas, kad jis buvo tapęs nusikaltėlių prieglobsčiu, o visai neseniai jame slėpėsi Graikijos kare dalyvavę komunistų partizanai.

Tad štai tokia yra Kretos sala. Pati Kreta atrodo gan įdomiai vien todėl, kad ji priklauso Graikijai – visi žino, kad kur Graikija, ten ir įdomybės!

 

http://www.youtube.com/watch?v=scTM3T41-YE

Tagged with 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *