Kretos oro uostai

Kreta paskutiniuoju metu pradėjo itin sparčiai populiarėti, ypač smarkiai čia didėja turistų srautai. Natūralu, kad į Kretą patogiausia yra pakliūti lėktuvų pagalba, tad koks Kretos oro uostas turėtų pasitarnauti Jums?

Kretos oro uostai

Kreta turi 3 pagrindinius oro uostus

Šioje srityje Kreta tikrai nėra pėsčia. Kreta turi net tris oro uostus. Du iš jų yra gana dideli, ir yra orientuoti būtent į turistų aptarnavimą, ir trečiuoju, žymiai mažesniu, esančiu Sitijoje.

Pagrindinis Kretos uostas yra įsikūręs vos už  5km nuo pagrindinio salos miesto, Herakliono.  Įdomus faktas apie „Nikos Kazantzakis” oro uostą yra tas, kad jis per 2010-uosius metus aptarnavo net 5 milijonus keleivių. Šis skaičius itin stebina, ypač žinant faktą, kad pačioje Kretoje gyvena „tik“ 600 tūkstančių gyventojų.

Kitas svarbus oro uostas yra įsikūręs vakarinėje Kretos dalyje, netoli Hanios miesto. Pagrindinis Hanios tarptautinio oro uosto tikslas taip pat yra turizmas. Tiesą sakant, jis buvo įkurtas tada, kai buvo pamatytas susidomėjimas vakarine šios salos dalimi. Ir atidarymas tikrai pasiteisino, dabar šis oro uostas yra vadinamas vartais į Kretos vakarus. Visgi jo aptarnaujamas keleivių skaičius yra žymiai mažesnis, už Herkaliono, bet nepaisant to, 2010-aisiais jis vis dar siekė 1,6 milijono keleivių.

Nevisi Kretos oro uostai yra dideli

Na ir trečias, yra Sitijos oro uostas. Jis yra nepalyginamai mažesnis, ir visiškai nesukoncentruotas į turizmą. Apie tai byloja ir aptarnautų keleivių skaičius – jis neperžengė 40 tūkstančių ribos. Tačiau greitai didžiuliai keleivių srautai atsiras ir čia – jau dabar yra pasirašinėjamos įvairios sutartys su turizmo bendrovėmis.

Tad štai tokie yra pagrindiniai Kretos oro uostai. Matomai, kad jiems tikrai nemažas krūvis – per metus aptarnauta virš 6 milijonų keleivių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *