Kretos žemėlapis

Daugelis žmonių į Kretą vyksta pasigrožėti jos gamtos vaizdais, o ne architektūriniu paveldu. Iš tikrųjų, Kretos žemėlapis yra itin dosnus, ir vertas tų išlaidų, kurios kainuoja, kad nuvykti ten.

Kretos zemelapis

Visas Kretos žemėlapis yra išraižytas kalnų

Kalbant apie Kretos žemėlapį, reikia paminėti, kad kaip sala, jis yra antras pagal dydį Viduržemio jūroje, o Graikijoje – didžiausias. Kretos plotas siekia 8336 kvadratinius kilometrus, ir už šią salą didesnis tėra Kipras.

Kreta yra ypatingai kalnuotas kraštas. Sakoma, kad kalnai ir suformavo šios salos „charakterį“, nes jie salą raižo nuo pat vakarinės iki rytinės pakrantės. Čia esantys tarpekliai tiesiog žavi savo grožiu, ypač geru žodžiu pagarsėjęs Amario tarpeklis, o Omalos plynaukštė taip pat neatsilieka. Verta žinoti apie Idaiono uolą, kadangi legenda byloja, jog būtent joje gimė Dzeusas.

 

Kretos žemėlapis pasižymi ypatingais slėniais

Tačiau labiausiai kvapą užgniaužia Kretos žemėlapyje randami slėniai. Turbūt garsiausias yra Samarijos slėnis, kuris yra pagrindinis Kretos „turistų magnetas“. Didesniame, nei 1250 metrų aukštyje esantis 16km ilgio tarpeklis yra  toks tobulas, kad vien dėl jo verta važiuoti į Kretą.

Aišku taip pat verta pamatyti ir Imbros, Platanijos slėnius, tačiau jie nei iš tolo neprilygsta garsiajam Samarijos slėniui, užkariavusiam daugelio širdis.

Tad štai toks yra Kretos žemėlapis. Daugelis žmonių, nuvykę į Kretą turbūt net neįsivaizduoja kas ten jų laukia, tačiau juk malonios staigmenos patinka visiems!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *