Jūs esate čia: Pradžia // Lankytinos vietos // Kroatijos miestai

Kroatijos miestai

05 19 2011 | Komentuoti


Kroatija – šalis dominanti turistus savo kalnais, miestais, kultūra, paplūdimiais. O kokie gi yra gražiausi Kroatijos miestai?

Sponza rūmai

Kroatijos miestai pasižymi senais, ir puikiai išsaugotais architektūros paminklais

Laisvas Kroatijos miestas

„Laisvė nebus parduota už jokius pasaulio pinigus“. Štai toks buvo Dubrovniko devizas. Jau XV a. šis miestas savo grožiu galėjo konkuruoti su neapsakomo nuostabumo miestu – Venecija.

Pradėti apžiūrinėti miestą geriausia būtų nuo X-XV a. statybos gynybinių sienų. Šios 2km tarpe turi keletą bokštų, bastionų.

Čia taipogi yra garsusis Minceto bokštas. Būtina pasivaikščioti pagrindine šio miesto gatve – Placa. Čia yra pastatyti elegantiški Renesanso rūmai, įvairios spalvotos parduotuvėlės, kavinukės.

Šalia šio Kroatijos miesto uosto baseino yra svarbiausi miesto objektai – Sponza rūmai, miesto rotušė, bei katedra.

Splitas yra antras pagal dydį miestas Kroatijoje. Taipogi šis miestas yra vienas iš seniausių apylinkėse, tad jis išlaikė gan daug architektūrinio paveldo statinių.

Vienas iš gražesnių miesto objektų – Šv. Dujaus katedra. Čia yra daug įspūdingų sakralinių meno kūrinių – pavyzdžiui Madonos ir vaiko paveikslas, kuris buvo nutapytas XIII amžiuje.

Nustebinti turėtų neįtikėtino didingumo Diokletano rūmai. Šie buvo pastatyti VII amžiuje, tam, kad apsiginti nuo nuolat puldinėjančių barbarų.

Šiame mieste jums turėtų patikti Gregorijaus iš Nino garbei pastatyta statula. Jis itin priešinosi popiežiui, ir pristatęs jam Kroatų kalbą, bei paaiškinęs, kad Lotynų daugumai yra per sunki – gavo leidimą vesti mišias Kroatų kalba.

Zadaras – Kroatijos miestas įsikūręs Adrijos jūros pakrantėje. Į šį miestą geriausia vykti vasarą – tada čia vidutinė temperatūra siekia 24 laipsnius, tad galima ir pasideginti, ir pasivaikščioti po miestą.

Kiekvienam bus įdomu pažiūrėti Romėnų forumo liekanas, bei IX a. statybos Švento Donato bažnyčią. Taipogi čia yra įkurta Švento Simeono bažnyčia, kurioje yra saugoma Simeono skrynia.

Tad tokie yra Kroatijos miestai, visi itin seni, bei itin turtingi religinėmis vertybėmis.
Žymės: , ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2010 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą. Draugai:Darbas Norvegijoje Anglija