Kurortai Italijoje: Egadų salos

Keliaukime į Italiją ir apžvelkime vieną iš populiariausių jos kurortų – Egadų salas.

Italijos kurortai: Egadų salos

Italijos kurortai: Egadų salos

Egadijos, arba Egadų salos, – tai vakarinėje Sicilijos pakrantėje išsidėstęs nedidelis salynas, kurį  sudaro keturios salos: Formika, Levancas, Favinjana ir Maretimas. Jos nesunkiai pasiekiamos iš Trapanio arba Marsalos, o kelionė trunka vos 20-60 min. Nors šios salos priklauso vienam salynui, jos yra ganėtinai skirtingos. Pavyzdžiui, daugiausiai turistų dėmesio tenka Favinjanai. Ji – didžiausia, o žydras bei skaidrus vanduo taip ir vilioja nardymo mėgėjus. Ramesniu ir minimaliu poilsiu žavi Levancas. Šioje saloje galima rasti vos vieną kaimą, porą nedidelių parduotuvių, du viešbučius ir tiek pat jaukių restoranų. Maretimo sala labiausiai vilioja gamtos mylėtojus, nes joje gamta mažiausiai paliesta žmogaus rankų, o jos kraštovaizdis tiesiog gniaužia kvapą.

Favinjana dėl savo ypatingos formos dar vadinama Drugeliu. Vasarą ši sala tampa gausiai lankomu kurortu, kur turistus vilioja garsiosios grotos: Žydroji, Atodūsių ir Įsimylėjėlių. Jeigu keliausite būtent į šią salą, įsilaipinsite mažame uoste ir iš karto išvysite Šventosios Katerinos fortą, kuris buvo pastatytas arabų ir turėjo atlikti apsauginę stebėjimo funkciją. Vėlesniais laikais ši vieta buvo paversta kalėjimu.

Levance galima pasigrožėti nuostabiomis stačiomis uolomis bei puikiai pailsėti viename iš jaukių paplūdimių, kuriuose vyrauja nepertraukiama ramybė ir tyla. Šioje saloje siūloma leistis į žygius pėsčiomis arba užsisakyti malonius pasiplaukiojimus laiveliais.

Maretimas neabejotinai sužavės savo į jūrą pasineriančiomis uolomis bei ilgais ir įspūdžių kupinais pasivaikščiojimais kalnų takeliais. Lankantis šioje saloje, rekomenduojama paragauti šviežios žuvies bei aplankyti romėnų gyvenvietės griuvėsius.

Egadų salos – tai puikus Italijos kurortas, kuriame galima atrasti sau tinkamiausią poilsio būdą ir įsimintinai bei įvairiai praleisti laiką.

http://www.egadi.net/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *