Kurortai Maltoje: Gozo sala

Tęskime pažintį su Maltos kurortais ir plačiau apžvelkime Gozo salą.

Kurortai Maltoje: Gozo sala

Maltos kurortai: Gozo sala

Gozo sala yra antroji pagal dydį sala Maltos salyne ir kartu su septyniomis salomis formuoja Maltos Respubliką. Kadaise, dar 5 tūkst. pr. m. e. į šią vietovę iš Sicilijos atsikraustė pirmieji gyventojai ir įkūrė čia pirmąją gyvenvietę, kuri, išlikusi iki mūsų dienų, tapo vienu pagrindinių Maltos turizmo centru.

Gozo sala pasiekiama keltais, o iki salos sostinės Viktorijos galima nuvažiuoti naudojantis viešojo transporto paslaugomis. Atvykę į sostinę galėsite lengvai planuoti tolimesnes savo keliones po svarbiausias Gozo salos lankytinas vietas, kurių čia tikrai netrūksta.

Lankydamiesi Gozo saloje, būtinai užsukite į Ggantija šventyklą, kuri pastatyta iš milžiniško dydžio akmenų (apie 5500 m. pr. Kr.). Šis gausiai lankomas objektas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir, anot legendos, tai yra kadaise Gozo saloje gyvenusių milžinų darbas. Tikima, kad ši šventykla galėjo būti Motinos Deivės vaisingumo kulto vieta, nes  kasinėjimų metu šioje vietoje buvo aptikta nemažai ją garbinančių skulptūrėlių bei statulėlių.

Nepaprastai graži ir dažnai lankoma vieta Gozo saloje yra Žydrasis langas – natūraliai susiformavusi arka. Jos aukštis siekia apie 50 metrų, o kur pažvelksi, – aplink vien tamsaus mėlio jūros vanduo.

Prieš milijonus metų Gozo saloje susiformavo Vidinė jūra. Čia mažomis valtelėmis natūraliu tuneliu galima patekti į seklią įlankėlę, kur dažniausiai renkasi nardymo, žvejybos bei maudynių mėgėjai.

Gozo sala – tai puiki vieta tiems, kurie savo atostogų metu nori kuo daugiau pamatyti: be minėtųjų lankytinų vietų čia dar galima aplankyti Grybo uolą, Citadelę, Kalipsės olą, Viktorijos miestą, Ninus urvą, Ta‘Pinu baziliką ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *