Kylis

Kylis

Kylis

 

Šiame tekste leidžiamės į pažintį su Vokietijos miestu Kyliu.

Kylį randame šalies šiaurėje, Šlėzvigo-Holšteino žemėse, prie Baltijos jūros kranto. Miestas išsiskiria didele populiacija savo regione, čia gyvena apie 240000 žmonių.

Pavaikščiokime drauge po šį dažnai jūreivių vieta laikomą Vokietijos miestą.

 

Kylio istorinėmis pėdomis

 

Šis miestas įkurtas XIII amžiuje grafo Adolfo IV fon Šauenburgo iniciatyva. Jo tikslas buvo sukurti vietovę, kurioje klestėtų prekybiniai mainai ir pramonė. Viduramžiais Kylis buvo pasiekęs tokių aukštumų, tačiau vėliau miestui teko skaudūs smūgiai – jis buvo visiškai sugriautas.

Miesto teises Kylis įgavo XIII amžiuje, neilgai trukus tapo vienu iš Hanzos miestų.

Miesto plėtra ypatingai pasireiškė XIX amžiuje, kuomet į Kylį buvo atgabentas Prūsijos laivynas, o ši Vokietijos vietovė tapo centrine karine ir jūros baze Baltijos jūroje, atstovaujanti Vokietiją ir jos interesus. Tai įtakojo Kylio, kaip vienu svarbiausių karinių pramoninių centrų tapsmą, kuris plėtojosi iki pat XX amžiaus vidurio.

 

Kylis

Kylis

Kylio dabartis

 

Kylio miestas iki šių dienų svarbus laivybos, krovinių gabenimo, jūreivystės srityse. Čia taip pat plėtojama laivų statyba, žvejyba, mechanikos ir elektrotechnikos pramonė.

Kylyje dažnai organizuojamos tarptautinės plaukimo, būriavimo ir pan. varžybos. Kasmet organizuojama šventė Kylio Savaitė – didžiausias ir svarbiausias laivybos, plaukimo renginys. Tuomet galima išvysti daug istorinių laivų.

 

Kylis

Kylis

Lankomos Kylio vietovės:

  • Šv. Nikolajaus bažnyčia, statyta dar XIII amžiuje. Buvo sugriauta Antrojo Pasaulinio karo metu, po kelerių metų atstatyta;
  • Holsten gatvė – viena ilgiausių parduotuvių gatvių visoje Vokietijoje;
  • Rathaus – miesto aikštė, įkurta XX amžiaus pradžioje;
  • Schreven parkas;
  • Botanikos sodas;
  • Kylio operos namai;
  • Miesto uostas.

 

Kylis – jūros, laivų, žvejybos ir jūreivių miestas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *