Lankytinos vietos Pernu

Aplankę Tartu, esame vis dar Estijoje, tačiau šį kartą lankomės kitame šalies mieste – Pernu. Miestas laikomas svarbiu šalies kurortu, todėl norėtume Jus trumpai supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis Pernu vietomis.

Lankytinos vietos Pernu

Lankytinos vietos Pernu

Mieste gausu įdomių ir įspūdingų lankytinų vietų bei kvapą gniaužiančios veiklos.

Pernu mieste yra nuostabi Rotušė, kuri mieste stovi jau nuo XVIII amžiaus. Savo egzistavimo pradžioje ji buvo pirklio rezidencija, tačiau vėliau ji atiteko Aleksandrui I, kuris savo ruožtu namą pavertė komendantūra. XIX amžiuje pastatas gavo Rotušės vardą.

Lankydamiesi šiame Estijos mieste, būtinai aplankykite ir seniausią miesto pastatą bei vienintelę likusią miesto sieno tvirtovę – Raudonąjį Bokštą. Pernu jis buvo pastatytas XV amžiuje ir kadaise atliko kalėjimo funkcijas.  Kadaise bokštas buvo  sudarytas iš keturių aukštų, tačiau šiomis dienomis čia galima aplankyti tik tris.

Nepakartojama Šv. Elžbietos Bažnyčia kiekvienam turistui atveria savo duris tam, kad šis galėtų pasigrožėti XVIII amžiaus architektūros paminklu, kurio statybas finansavo pati carienė Elisaveta.

Pernu galima išvysti ir Talino vartus. Šie vartai svarbūs tuo, kad je yra vieninteliai miesto sienos vartai Baltijos šalyse, kurie vis dar stovi ir stebina praeivius.

25 km nuo Pernu esančiame miestelyje Tahkuranna, XIX amžiuje gimė pirmasis Estijos Respublikos prezidentas – Konstantinas Päts. Šis miestelis pritraukė vis daugiau ir daugiau smalsių turistų.

Jūsų dėmesio vertas ir stulbinantis Suurna iškyšulys, kuris nuo pagrindinio tako nutolęs tik 2 km. Aplankę šią vietą, neabejotinai liksite sužavėti, nes čia galima pasigrožėti Pärnu įlankos ir viso miestelios kraštovaizdžiu.

Daugybę įvairių eksponatų ir parodų turi Pärnu Muziejus.

Taip pat mieste galima rasti Jakaterinos Bažnyčią, kuri buvo pradėta statyti XVIII amžiuje Katerinos II paliepimu. Tai puikus baroko stiliaus pavyzdys.

Straipsnyje pateikta dauguma svarbiausių ir įdomiausių lankytinų vietų Pernu, tad jeigu turėsite progą apsilankyti šiame Estijos kurorte, būtinai skirkite savo laiko patyrinėti šias miesto įžymybes.

Naudngos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Pernu

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *