Lankytinos vietos Amsterdame

Keliaukime į Nyderlandų sostinę, uostamiestį prie Šiaurės jūros – Amsterdamą. Norėtume Jus supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis šiame mieste.

Lankytinos vietos Amsterdame

Lankytinos vietos Amsterdame

Amsterdame yra net du universitetai, meno ir šalies muziejai, netgi Rembranto namas. Miestas stebina tiltų ir tiltukų skaičiumi – čia jų yra virš 500.

Daugelis tikriausiai žino Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalą. Kaip bebūtų keista, ši vieta yra viena pagrindinių miesto turistų pramogų vieta. Tai gana didelis gatvių tinklas, kur yra daugybė vietų, siūlančių iššinuomoti kambarį, kuriame renkasi klientai su laisvo elgesio moterimis. Taip pat čia galima rasti sekso teatrus bei sekso muziejus.

Turistai neaplenkia ir Amsterdamo istorijos muziejaus, kur siūloma susipažinti su įdomia miesto istorija. Čia galima apžiūrėti įvairius archeologinius radinius, ginklus, žemėlapius, meno kūrinių kolekcijas ir pan. Muziejų galima rasti kadaise buvusiame Šv. Liucijos moterų vienuolyne, kuriame vėliau įsikūrė našlaičių namai.

Aplankyti galima Amsterdamo valstybinį Rijks muziejų. Jame galima pamatyti Nyderlandų geriausių laikų meno kolekcijas. Rasite Rembranto bei kitų, gerai žinomų olandų menininkų darbus, o porceliano dirbinių kolekcija Jums paliks neabejotiną įspūdį.

Jei Jums patinka Van Gogo darbai, privalote apsilankyti jo muziejuje, kur saugomi šio menininko darbai – apie 200 paveikslų, eskizai, laiškai ir pan.

Istorijos mėgejai turėtų užsukti į Anne Frank muziejų. Tai gerai žinoma istorinė asmenybė, kuri rašė dienoraštį besislėpdama name, kuriame įrengtas muziejus, II Pasaulinio karo metais.

Garsusis menininkas Rembrantas palaidotas Westerkerk renesansinėje bažnyčioje. Čia galima pakilti į 85 metrų aukščio varpinę ir pasigrožėti miesto panorama. Šis bokštas dar vadinamas „Ilgšiu Jonu“.

Pasivaikščioti galėsite Vondelpark parku, kuriame anksčiau mėgdavo rinktis hipiai. Bevaikštant galima grožėtis įvairių rūšių medžiais bei gražiausiais tvenkiniais. Čia žaidžiami lauko žaidimai, važinėjamasi dviračiais bei riedučiais. Tiesiog gatvėje įmanoma pamatyti menininkų bei artistų pasirodymus.

Tai tik kelios lankytinos vietos Amsterdame, todėl nepraleiskite progos apsilankyti šiame mieste.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Amsterdamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *