Lankytinos vietos Ankaroje

Šiandien kviečiame Jus pasižvalgyti po miestą, esantį vidurio vakarų Turkijoje, o taip pat šalies sostinę – Ankarą. Ji yra antras pagal dydį miestas šalyje ir savo lankytojams siūlo daugybę veiklos. Norėtume Jus trumpai supažindinti su svarbiausiomis Ankaros lankytinomis vietos.

 

Lankytinos vietos Ankaroje

Lankytinos vietos Ankaroje

 

Visų pirma, kelionę po Ankarą derėtų pradėti nuo Anatolijos civilizacijų muziejaus. Jame galima rasti gausią hetitų senienų kolekciją. Ši tauta Ankaros teritorijoje gyveno apie 2000 m. pr. Kr. Muziejuje saugomi ir ir paleolito akmens įrankiai, bronzos amžiaus lobiai iš kapų, o taip pat čia stūkso graikų ir romėnų skulptūros. Kadaise šio muziejaus vietoje buvo įsikūręs turgaus prekių sandėlis.

 

Tęsdami kelionę po šį miestą, aplankykime Etnografijos muziejų, kuriame siūloma susipažinti su tradiciniais turkų kostiumais bei įvairiais amatininkų dirbiniais. Turkijos Respublikos istoriją reprezentuoja Respublikos muziejus, o su Respublikos įkūrimo raida galima susipažinti Nepriklausomybės karo muziejuje.

 

Nemažai puikių ir visame pasaulyje žinomų porevoliucinės dailės kūrinių yra Tapybos ir skulptūros muziejuje. Taip pat įdomus ir intriguojantis yra Atatiurko mauzoliejus – puošnus ir garbingas statinys, saugantis sarkofagą su daug kur žinomo Turkijos vadovo palaikais. Mauzoliejus skirtas ne tik saugoti Atatiurko palaikus ir leisti jam ilsėtis ramybėje, bet kartu jis priglaudė ir valdovui priklausiusius asmeninius daiktus.

 

Turistai ypač gausiai lankosi Augusto ir Romos šventykloje, kuri, kaip manoma, mieste stovi jau nuo 20 m. pr. Kr. Šventyklos statybos prasidėjo Romos imperatoriaus Augusto atvykimui paminėti. Vėliau šį šventykla buvo naudojama bažnytiniams tikslams.

 

Be visų šių kvapą gniaužiančių vietų Ankaroje, dar galima apsilankyti Romėnų pirtyje, kuri yra statinys, skirtas graikų medicinos dievui Asklepijui pagerbti. Nors iki šių dienų originalių pirties fragmentų išlikę nedaug, tačiau turistai vis tiek nepraleidžia progos aplankyti jos liekanų.

 

Tai tik kelios, tačiau labai įspūdingos lankytinos vietos Ankaroje, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame Turkijos mieste ir puikiai praleisti laiką.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Ankara

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *