Lankytinos vietos Antalijoje

Šį kartą kviečiame keliauti į Turkijos pietuose esantį kurortą bei uostą – Antaliją. Ką galima aplankyti ir pamatyti šiame mieste?

Lankytinos vietos Antalijoje

Lankytinos vietos Antalijoje

Antalijoje galima rasti platų paplūdimį, įvairius senovės graikų kultūros griūvėsius, delfinariumą ir vandens pramogų parką, o turistus čia pasitinka didžiausias šalyje oro uostas.

Netoli Antalijos yra įsikūręs Aspendos antikinis amfiteatras, statytas II amžiuje, o šalia šios vietos galima rasti archeologijos muziejų, kur eksponuojama viena įspūdingiausių Turkijos archeologinių kolekcijų.

Siūloma užsukti į senąjį kvartalą, kuriame galima pasivaikščioti siauromis Aleksandro Makedoniečio laikų gatvėmis, pamatyti laikrodžio bokštą, nemažai medinių namukų ir tvirtovės sienas, Adriano vartus ir kt.

Elitiniame Antalijos regiono kurorte Belekas rasite patogiausius penkių žvaigždučių viešbučius bei galėsite pasivaikščioti čia pat esančiame nacionaliniame rezervate, kur laikomi įvairiausių rūšių paukščiai. Šalia stūkso senovinių miestų liekanos.

Jeigu norite apsigyventi viešbutyje prie jūros, vertėtų pasirinkti Kamero kurortą, pasižymintį žaluma ir gargždo paplūdimiu. Čia renkasi dauguma turistų, kuriuos traukia vandens sportas, o ypač buriavimas. Šalia kurorto stovi garsusis antikinis Olimpas.

Ramybe ir poilsiu alsuoja buvęs žvejų kaimelis, tapęs mažu kurortiniu miesteliu – Sidė. Netoliese yra Apolono ir Atėnės šventyklos, buvęs vergų turgus, romėnų viešosios pirtys, teatras, talpinęs 25 tūkstančius žiūrovų, o taip pat yra ir senasis uostas.

Verta apsilankyti Antalijos archeologijos muziejuje, kuriame saugoma romėnų marmuro skulptūrų kolekcija, bronzos amžiaus laidojimo urnos, sidabras, Šv. Mikalojaus relikvijos. Čia yra Sarkofagų salės bei Dievų galerija.

Jeigu norite pamatyti egzotinius medžius bei juose gyvenančias laukines papūgėles, apsilankykite Karaalioglu parką ir Hidirliko bokštą. Čia yra ir arbatos sodų, o apskritasis bokštas kadaise buvo romėnų švyturys. Tai mėgstama saulėlydžių stebėjimo vieta.

Tai įspūdingas, gilią istoriją menantis miestas, o Antalijos lankytinos vietos tarsi kalba pačios už save, todėl jeigu norite aplankyti šias įspūdingas vietas, būtinai čia atvykite.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Antalija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *