Lankytinos vietos Astanoje

Palikę Turkiją, keliaukime į Kazachstaną ir aplankykime šalies sostinę – Astaną. Miestas įsikūręs šalies šiaurėje, ant Išimo upės dešiniojo kranto. Trumpai apžvelkime įdomiausias lankytinas vietas Astanoje.

 

Lankytinos vietos Astanoje

Lankytinos vietos Astanoje

 

Miesto simbolis ir vizitinė kortelė yra Baiterek bokštas. Šis bokštas iškilęs į 105 metrų aukštį, o 97 metrų aukštyje įsikūrusi observatorija, iš kurios galima pasigrožėti nuostabia miesto panorama. Baiterek bokšte yra ir meno galerija, didelis akvariumas ir restoranas.

 

Astanoje yra unikalus muziejus po atviru dangumi, kuriame eksponuojami lankytinų ir istorinių vietų Kazachstane žemėlapiai. Jie vaizduoja visų skirtingų klimato zonų ir kraštovaizdžių, architektūros ir miesto ansamblius. Tačiau pagrindiniai muziejaus eksponatai – tai istorijos ir kultūros paminklai.

 

XIX amžiaus pabaigos architektūros pavyzdys yra Nacionalinis operos ir baleto teatras, kurį puošia elegantiškos nišos ir piliastrai.

 

Mieste yra ir gerai žinomas pramogų centras – pramogų kompleksas – „Duman“. Tai puiki laiko praleidimo vieta visai šeimai. Čia galima rasti modernų 3D – kino teatrą, boulingą, naktinius klubus, kazino, viešbučius, restoranus ir netgi vidaus vandens parką.

 

Astana garsėja savo Kongresų rūmais, kuriame galima rasti ypatingai modernias koncertų sales. Rūmai atitinka visus tarptautinius standartus: tai šešių aukštų pastatas, kuriame įkurti net 158 kambariai ir auditorija, kuri talpina apie 1600 žmonių. Nuostabi akustika, o aukšto lygio persirengimo ir pasiruošimo kambariai priima pasaulinio garso žvaigždes.

 

Taikos ir harmonijos rūmai – tai populiari vietinių Astanos gyventojų laisvalaikio vieta, o pastatas laikomas didelės istorinės bei vietinės reikšmės architektūros paminklu. Rūmai – tai keturių aukštų pastatas, kuriame vienu metu gali lankytis apie 1400 žmonių. Šiomis dienomis čia siūloma daugybė įdomios veiklos vaikams ir paaugliams.

 

Astanoje veikia puikus cirkas, kuriame dirba nauja cirko grupė: akrobatai, vaikščiotojai lynais, raiteliai, trapecijos menininkai. Magai bei klounai, o kartu su žmonėmis lankytojus linksmina Afrikos liūtai, Škotijos poniai, kupranugariai, lokiai, asilai, beždžionės ir šunys.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Astanoje, o jeigu dar neturėjote progos apsilankyti šiame Kazachstano mieste, keliaudami po šalį, būtinai čia užsukite.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Astana#Kult.C5.ABra.2C_.C5.A1vietimas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *