Lankytinos vietos Austrijoje

Austrija – šalis, garsėjanti siūlomomis žiemos pramogomis – snieguoti kalnai visada pasiruošę priimti aktyvaus poilsio mėgėjus, slidinėjimo entuziastus. Visgi ši šalis turi kuo didžiuotis ir kitais metų laikais, todėl kviečiame susipažinti su lankytinomis vietomis Austrijoje.

Prieš važiuodami į Austriją įsitikinkite, kad jūsų viešbučio kaina atitinka kokybę. Pilnas Austrijos viešbučių kainų palyginimas

Lankytinos vietos Austrijoje

Lankytinos vietos Austrijoje

Austrija. Bendra informacija:

  • Sostinė – Viena;
  • Valdymo forma – federacinė parlamentinė demokratinė respublika. Prezidentas – Haincas Fišeris;
  • Valstybinė kalba – vokiečių;
  • Piniginis vienetas – euras;
  • Laiko juosta: UTC +1, vasaros – UTC +2;
  • Geografija. Austrija yra centrinės Europos valstybė. Jos kaimynės: Vokietija, Čekija, Vengrija, Italija, Slovakija, Slovėnija, Šveicarija, Lichtenšteinas. Prieigos prie jūros Austrija neturi.Vis dėlto ši šalis turi kitą pasididžiavimą – kalnus – Alpės užima netapie 60% valstybės ploto.
  • Klimatas vidutinių platumų, gana drėgnas, švelnus – žiemos vidutinė temperatūra  0- 5 °C, vasaros –  18 °C. Kalnų vietovėse vyrauja alpinis klimatas, tad čia sąlygos atšiauresnės ir nepastovios. Kuo aukščiau – tuo šalčiau – kas 100 m oro temperatūra mažėja 0,5 – 0,6 °C. Pačiose Alpių viršūnėse sningti gali net vasarą.

Lankytinos vietos Austrijoje:

– Gracas yra antras pagal dydį Austrijos miestas, esantis Štirijos regione. Čia rekomenduojama aplankyti: Egenbergo rūmus (Schloss Eggenberg) – čia eksponuojami archeologiniai radiniai ir menininkų darbai. Istorijos dvelksmu alsuoja ne tik minėti eksponatai, bet ir patys rūmai – jiems jau daugiau kaip 300 metų; Pilies kalną (Schlossberg) – kadaise čia stovėjo didinga pilis, bet dabar likęs tik jos bokštas – jame įrengtas muziejus, supažindinantis lankytojus su miesto istorija; Šv. Egidijaus katedrą – ji leis Jums pasigrožėti net dvejais architektūriniais stiliais – kaprizingaja gotika ir žaviuoju baroku.

– Viena – ne tik Austrijos sostinė, bet ir lankomiausias šios valstybės turistų miestas. Jame galite pamatyti: garsiąją Vienos operą; Hofburgo rūmus, turinčius net 2600 patalpų, kuriose galima „keliauti laiku“ – eskponatai nukels Jus dar į dinozaurų laikus ir po truputį gražins į šias dienas. „Pakeliui“ pamatysite ir Egipto mumijas, ir Šv. Romos laikų eksponatus, susipažinsite ir su didingomis karalių dinastijomis – rodos, į Hofburgo rūmus telpa visas pasaulis; Vienos muziejų kvartalą (Museums Quartier) – čia įsikūrę daug įvairių muziejų: meno, teatro, šokio, šiuolaikinio meno, Leopoldo ir kt.

– Zalcburgas – miestas šalies vakaruose, dar vadinamas vartais į Alpes. Jame gyveno ir kūrė pats Mocartas, tad galėsite pasivaikščioti jo keliais, aplankyti namą, kur jis gyveno ir namą, kur mokėsi groti. Taip pat verta pamatyti Šv. Petro katedra (Dom), statytą dar VIII a. Prie jos istorijos prisilietė ir Mocartas – čia jis skambino vargonais. Na, o Zalcburgo tvirtovė (Festung Hohensalzburg), įsikūrusi aukštai ant kalvos, leis pasigėrėti vaizdinga miesto panorama ir supažindins su valdovų rezidencija.

Alpės – žiemos sporto mėgėjų traukos vieta, tačiau čia galima turiningai praleisti laiką ir vasarą – gamtos mėgėjai ir aktyvaus poilsio šalininkai Alpėse pasisems neišdildomų įspūdžių.

Austrija – šalis, kur vietą ras kiekvienas – tiek rafinuotos kultūros mėgėjas, tiek romantikas gamtos mylėtojas, tiek ekstremalaus sporto mėgėjas. Neabejokite ir aplankytkite aprašytas lankomas vietas Austrijoje – nustebsite, kiek daug gali pasiūlyti ši valstybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *