Lankytinos vietos Baltarusijoje

Baltarusija – valstybė Rytų Europoje, turinti daug istorinių sąsajų su Lietuva. Tai – viena iš priežasčių, kodėl verta susipažinti su lankytinomis vietomis Baltarusijoje.

lankytinos vietos baltarusijoje

Baltarusija.Bresto tvirtovė

Baltarusija. Bendra informacija:

• Sostinė Minskas;

• Piniginis vienetas – Baltarusijos rublis;

• Valdymo forma – prezidentinė respublika. Prezidentas – Aleksandras Lukašenka;

• Laiko juosta: UTC +2, vasaros laikas UTC +3;

• Geografija. Baltarusija – valstybė Rytų Europoje, besiribojanti su Lenkija, Lietuva, Ukraina, Latvija ir Rusija.

• Klimatas žemyninis. Būdingos sausos, šiltos vasaros ir šaltos žiemos.

Lankytinos vietos Baltarusijoje:

• Minskas. Ne tik sostinė, bet ir didžiausias šalies miestas, nuo Vilniaus nutolęs tik 120 km. Nuo XIV a. iki XVIII a. Minskas netgi priklausė Lietuvai ir Lenkijai. II-ojo pasaulinio karo metu miestas buvo visiškai nuniokotas, sugriauti istoriniai pastatai ir kultūriniai objektai. Pokario metais Minskas atstatytas, tačiau turizmas čia ir šiandien nėra labai išplėtotas. Vis dėlto pamatyti yra ką – itin dėmesio verti yra muziejai: Didžiojo Tėvynės karo muziejus, Senovės baltarusių meno muziejus, Liaudies architektūros muziejus, Buities muziejus, Dailės muziejus – visi jie leis pažinti Baltarusijos praeitį ir geriau susipažinti, kokia ši valstybė yra šiandien. Verta aplankyti ir aukščiausią miesto pastatą – nacionalinę Baltarusijos biblioteką – ant jos stogo įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios visas miestas – it ranka pasiekiamas;

• Gardinas – miestas, visai šalia Lietuvos sienos. Kadaise čia buvo svarbiausia Lietuvos ir Lenkijos valdovo Stepono Batoro rezidencija. Mieste verta aplankyti: Vytauto pilies griuvėsius, naująją pilį, Gardino teatrą bei Gardino jėzuitų katedrą;

• Brestas – miestas, minimas viosuose istorijos vadovėliuose, nes čia 1918 m. kovo 3 d. buvo sudaryta Brest-Litovsko taikos sutartis. Čia verta aplankyti Bresto tvirtovę. Tiesa, likę tik jos griuvėsiai, bet vis dar matoma buvusi XIX a. statinio galybė. Įdomus ir kraštotyros muziejus.

• Lyda – dar vienas miestas, praeityje priklausęs Lietuvai. Lankytinos vietos: Lydos Gedimino pilis ir didingas pijorų vienuolynas.

http://www.youtube.com/watch?v=LEbumbsC6E8

Baltarusija ir lankytinos vietos joje leis Jums ne tik pažinti dar vieną Europos valstybę, bet ir geriau supratsi Lietuvos istoriją, pavaikščioti lietuvių praeities pėdsakais. Baltarusija ir Lietuva – dvi neastkiriamos, likimo suartintos valstybės-seserys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *