Lankytinos vietos Bergene

Keliaukime į Norvegiją ir aplankykime antrą pagal dydį jos miestą – Bergeną. Norėtume trumpai Jus supažindinti svarbiausiomis jo lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Bergene

 Lankytinos vietos Bergene

Prieš pradedant kelionę po šį miestą, norėtume Jus įspėti, kad Bergenas yra vienas iš labiausiai lankomų Norvegijos miestų, todėl prieš planuojant išvyką, derėtų iš anksto pasirūpinti apsistojimu.

Lankantis Bergene, vertėtų pradėti pažintinę kelionę nuo Vågen uosto, kuriame galima funikulieriumi arba keltuvu pakilti į šalia esančias viršukalnes ir pasigrožėti nepaprastai nuostabia panorama.

Bergene yra Ulriksbanen keltuvas, kuriuo galima pakilti net į 642 m aukštį virš jūros lygio, o atsiveriantis miesto bei uosto vaizdas neabejotinai užgniauš Jums kvapą. Floibanen funikulierius Jums suteiks galimybę greičiau pasiekti vieną iš aukštųjų viršukalnių ir savo akimis pamatyti įspūdingiausius gamtos stebuklus.

Jeigu norite pamatyti vieną iš gražiausių visoje Europoje jūrinio pasaulio kolekciją, apsilankykite Bergeno akvariume, o žymaus norvegų kompozitoriaus gyvenimą pažinti Jums siūlo E. Grygo namai ir muziejus.

Žvejybos mėgėjai galės praleisti popietę Žvejų muziejuje arba Bergeno žuvų turguje, kuriame kasdien galima įsigyti šviežios žuvies bei jūros gėrybių. Be įvairių žuvies produktų, čia prekiaujama ir gražiais suvenyrais ir amatininkų darbais.

Nepraleiskite progos apsilankyti Senajame Bergeno muziejuje, kuris įsikūręs tiesiog po atviru dangumi, o tarp gausybės jo eksponatų išvysite daugiau nei 40 medinių namų, kurie supažindins Jus su Bergeno architektūra XVIII – XIX amžiuje.

Bryggen krantinė yra įtraukta į UNESCO Pasauliau paveldo sąrašą. Čia pamatysite Hansos laikų ryškius bei spalvotus medinius sandėlius, kuriuose veikia įvairiausios didesnės ar mažesnės parduotuvės, menininkų dirbtuvės, o skanius pietus Jums pasiūlys įvairaus asortimento restoranai bei kavinės.

Tikrai verta Jūsų dėmesio yra Šv. Marijos bažnyčia, mieste stovinti jau nuo XI – XII amžiaus bei puikiai atspindinti romaninį stilių.

Tai tik kelios lankytinos vietos Bergene, todėl jei dar neapsisprendėte dėl savo atostogų planų, apsvarstykite galimybę aplankyti Norvegijos sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Bergenas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *