Lankytinos vietos Berlyne

Keliaukime į Vokietiją ir susipažinkime su šalies sostine – Berlynu. Tai yra antras pagal dydį miestas Vokietijoje bei svarbus kultūros ir mokslo centras visoje Europoje. Trumpai apžvelkime svarbiausias lankytinas vietas Berlyne.

Lankytinos vietos Berlyne

Lankytinos vietos Berlyne

Berlynas yra vienas lankomiausių miestų Europoje. Čia galima rasti nemažai įžymių universitetų, muziejų bei teatrų, o įvairi architektūra ypač stebina visus čia besilankančius.

Kaip jau minėta, mieste gausu teatrų, taip pat ir orkestrų bei chorų. Daug kur gerai žinomas yra Berlyno ansamlis arba Vokietijos simfoninis orkestras.

Iš muziejų, geriausiai žinomų ir gausiausiai lankomų yra Senasis muziejus, Naujasis muziejus, Senoji Nacionalinė galerija, Bodės muziejus ir Pergamo muziejus. Lankydamiesi šiuose muziejuose, pamatysite ne vieną įspūdingą eksponatą, o kai kurie iš jų siekia net antikos laikus. Berlyne yra Muziejų sala, kuri buvo įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Būdami Berlyne būtinai apžiūrėkite garsiausius ir nuostabiausius miesto statinius. Pavyzdžiui Berlyno modernistinių namų kompleksas ar Berlyno televizijos bokštas, Aleksandro aikštė bei Berlyno katedra ir Senoji biblioteka. Nepakartojama yra ir Potsdamo aikštė bei žymusis Raudonasis namas.

Berlyne vyksta ir nemažai įvairaus pobūdžio renginių. Daugybės lankytojų sulaukia Literatūros festivalis arba Berlyno džiazo festivalis. Vyksta ir įdomusis Teatro susitikimas bei Tarptautinis Berlyno filmų festivalis, kuriame galima išvysti daugybę garsių filmų kūrėjų iš viso pasaulio.

Tiems, kas domisi švietimu ar norėtų studijuoti šiame mieste, vertėtų pasidomėti jame įkurtais universitetais. Berlyne yra keturios aukštojo mokslo įstaigos: Berlyno Humboldtų universitetas, Berlyno laisvasis universitetas, Berlyno technikos universitetas bei Berlyno menų universitetas. Be jų dar yra ir keturios dailės akademijos, septynios specialios aukštosios mokyklos ir net dvylika privačių specialiųjų aukštųjų mokyklų.

Tai tik kelios lankytinos vietos bei įdomiausi renginiai Berlyne, tad nepraleiskite progos aplakyti gražiosios Vokietijos sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Berlynas#Teatrai.2C_orkestrai.2C_chorai.2C_muziejai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *