Lankytinos vietos Biškeke

Keliaukime į miestą, esantį šiaurinėje Kirgizijos dalyje bei šalies sostinę, – Biškeką. Trumpai apžvelkime svarbiausias jo lankytinas vietas ir susipažinkime su šio miesto kultūra.

 

Lankytinos vietos Biškeke

Lankytinos vietos Biškeke

 

Biškekas yra malonus miestas tiesiog klajoti gatvėmis, kurių dauguma supamos daugybe puikių parkų bei sovietinės eros statulų ir paminklų.

 

Ala – Too aikštė – tai pagrindinė miesto aikštė, kurioje dažnai rengiamos politinės demonstracijos ir yra reguliari festivalių vieta. Naktį čia taip galima išvysti daug pardavėjų, karaoke kabinų ir pan., tačiau norėtume įspėti, kad sutemus lankytis aikštėje nepatartina. Taip pat Ala – Too aikštėje yra karo paminklas, kurio apsauga kas valandą iškilmingai keičiasi.

 

Tarp Ala – Too aikštės ir Parlamento pastato įsikūręs Nacionalinis istorijos muziejus. Pietinėje pastato pusėje kadaise stovėjo milžiniška Lenino statula, kuri, pasibaigus sovietiniam laikotarpiui, buvo perkelta į šiaurinę pastato dalį. Viename iš trijų muziejaus aukštų saugomi sovietinės eros pasiekimais komunistų laikais, o kituose aukštuose galima susipažinti su kirgizų tautos istorija ir kultūra. Muziejus nedirba pirmadieniais.

 

Nors Panfilov parkui reikalinga priežiūra ir atnaujinimas, tai yra puiki vieta pažvelgti į praeitį, kai Kirgizija buvo Sovietų Sąjungos dalis. Rekomenduojama būti atsargiems, jeigu planuojate išbandyti čia esančius atrakcionus.

 

Lankantis Biškeke, galima apsilankyti Osh Bazaar. Tai turgus, kuriame galima ieškoti šviežios avies galvos, šviežių salotų, ką tik iškeptų šašlykų ar kitų nacionalinių Kirgizijos užkandžių. Čia šimtai kokybiškiausių produktų, o šviežiausi jie būna pavasarį ir vasarą, kai šalia esantis ūkiai juos teikia tiesiog po derliaus nuėmimo.

 

M Frunze muziejus skirtas generolui Michailui Frunze atminti. Jis buvo svarbi asmenybė II – ojo pasaulinio karo ir pilietinio karo metais. Čia taip pat galima pamatyti nemažai įdomių nuotraukų, kuriose atsispindi Biškeko miesto gyvenimas nuo jo įkūrimo pradžios, kai jis dar buvo slavų miestas.

 

Straipsnyje pateiktos kelios, bene svarbiausios lankytinos vietos Biškeke, todėl jei dar nebuvote šiame mieste, kviečiame Jus čia apsilankyti, tačiau rekomenduojame saugoti savo turtą ir būti atsargiems vaikštant miesto gatvėmis.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Bi%C5%A1kekas

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *