Lankytinos vietos Bratislavoje

Šį kartą kviečiame Jus į Slovakiją ir jos sostinę bei didžiausią miestą – Bratislavą. Tai ne tik šalies pramoninis, mokslinis, bet kartu ir kultūrinis centras, todėl norėtume skaitytojus supažindinti su svarbiausiomis ir įdomiausiomis lankytinomis vietomis Bratislavoje.

Lankytinos vietos Bratislavoje

Lankytinos vietos Bratislavoje

Jei lankysitės Bratislavoje, būtinai užsukite į Bratislavos pilį. Kadaise ji atliko miesto gynybinės tvirtovės funkcijas, o pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėta 907 metais. Iki to laiko, kai šioje kalnuotoje vietoje išdygo pilis, toje teritorijoje žmonės gyveno jau nuo akmens amžiaus. Pilis ne kartą keitėsi: pastatyta buvo XV amžiuje, vėliau ne kartą perstatyta, Napoleono sudeginta ir XX amžiuje vėl atstatyta. Šiandien čia galima aplankyti Slovakijos nacionalinį muziejų.

Įdomi ir akį traukianti yra Šv. Martyno katedra, kurią matote straipsnio nuotraukoje. Tai didžiausia bažnyčia Bratislavoje, kuri buvo pastatyta XIV amžiuje. Ši bažnyčia ilgą laiką buvo naudojama Vengrijos monarchų karūnacijoms. Katedra turi ir gana aukštą bokštą, kurio viršūnė iškilusi į 85 metrų aukštį.

Pasigrožėti galima ir vieninteliais iš viduramžių laikų išlikusiais Mykolo vartais, kurie kadaise buvo miestą supusios sienos dalis. Juose įsikūręs nedidelis, tačiau įdomus muziejus.

Bratislavos miesto muziejų rasite Senojoje Rotušėje, kurios statybos prasidėjo XIII amžiuje, o jos vaizdas ne kartą keitėsi.

Tikrai įspūdį paliks Arkivyskupo rūmai, kuriuose šiandien įsikūrusi miesto merija ir įspūdinga paveikslų galerija, ir Devino pilis. Pastaroji yra šalia Bratislavos ir išlikusių net iš viduramžių laikų. Pilis turi aukštą bokštą, nuo kurio atsiveria nepakartojamas kraštovaizdis. Taip pat čia rasite IX amžiaus krikščionių bažnyčios liekanas.

Prabanga ir puošnumu Jus nustebins A. Grasalkovičiaus rūmai, statyti XVIII amžiuje ir puikiai atspindintys rokoko stilių. Kadaise kompozitorius J.Haidenas čia pristatinėjo savo simfonjas, o šiandien čia yra Slovakijos prezidentūra su atviru lankytojams prancūziško stiliaus parku.

Straipsnyje pateiktos svarbiausios lankytinos vietos Bratislavoje, tad jei dar neturėjote progos aplankyti Slovakijos sostinę, būtinai skirkite keletą dienų šiam įspūdingam miestui.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Bratislava

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *