Lankytinos vietos Briuselyje

Aplankykime Belgija ir jos sostinę – Briuselį. Šis miestas svarbus ir tuo, kas jame yra dvi iš trijų svarbiausių sąjungų institucijų bei NATO būstinė. Tačiau ką galima nuveikti ir aplankyti Belgijos sostinėje ir kodėl kasmet čia atvažiuoja vis daugiau turistų?

Lankytinos vietos Briuselyje

Lankytinos vietos Briuselyje

Jeigu Jus domina studijos ir švietimas šiame mieste, galite rinktis vieną iš kelių Briuselyje esančių universitetų, Dailės ir meno akademiją ar Lui Pastero institutą. Mieste rasite ir nemažai įvairių muziejų, pavyzdžiui, Karališkąjį dailės menų muziejų, dailės ir istorijos muziejų, Menjė muziejų ir kt. Turistai ypač gausiai lankosi Gotikinėje XV amžiaus rotušėje bei XIII – XV amžiaus katedroje.

Lankomiausia vieta Briuselyje yra Didžioji aikštė, kurioje net nuo XI amžiuje vyksta turgus. Dabar aikštėje dauguma namų yra barokinio stiliaus.

Miesto simbolis yra Hotel de Ville rotušė, kurios fasadą puošia netgi 137 akmeninės statulos ir į 96 metrų aukštį iškilęs bokštas. Jos viduje Jūs pamatysite neogotikinę santuokų salę, veidrodinę Tarybos salę ir Maksimiliano kambarį, kuris yra miesto tarybos salė.

Priešais Rotušę stovi ypatingas Karaliaus namas, nors pats karalius niekada jame taip ir negyveno. Kadaise čia buvo kalėjimas ir mokesčių tarnyba. Šiomis dienomis Karaliaus rūmuose veikia Miesto muziejus, kuriame eksponuojami XVI amžiaus paveikslai, kostiumai ir pan.

Oficiali monarchų būstinė yra Karaliaus rūmai, kurie yra bene gražiausi visame Aukštutiniame mieste,

Visiems gerai žinoma miesto „įžymybė“ yra Besišlapinančio berniuko skulptūra, kuri, kaip pasakoja legenda, įamžina valstybės karinę narsą. Šis vaikas yra XII amžiaus kunigaikščio palikuonis, kuris, vykstant mūšiui, šlapinosi prie medžio. Dažnai kada galima pamatyti berniuką aprengtą įvairių šalių tautiniais motyvais.

Visi smalyžiai laukiami Kakavos ir šokolado muziejuje, kur siūloma susipažinti su šokolado istorija ir netgi sužinoti, kokiu būdu gaminamas šis skanėstas.

Tai tik kelios lankytinos vietos Briuselyje, todėl jeigu norite daugiau sužinoti apie šį miestą ir praleisti kelias nepamirštamas akimirkas, būtinai aplankykite Belgijos sostinę.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Briuselis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *