Lankytinos vietos Budapešte

Keliaukime į Vengriją ir aplankykime šalies sostinę – Budapeštą. Tai yra devintas pagal dydį Europos Sąjungos miestas, kuris Vengrijoje laikomas svarbiausiu politiniu, komerciniu, kultūriniu bei pramoniniu centru. Ką galima aplankyti Budapešte ir kodėl kasmet čia apsilanko daugybė turistų iš viso pasaulio?

Lankytinos vietos Budapešte

Lankytinos vietos Budapešte

Bene svarbiausias objektas mieste, traukiantis turistus, yra Karaliaus rūmai, kurių istorija nepaprastai ilga ir ganėtinai skaudi. Šiandien čia galima aplankyti Szechenyi nacionalinę biblioteką, nacionalinę galeriją ar Budapešto istorijos muziejų. Taip pat kiekvienam lankytojui duris atveria Šiuolaikinės dailės muziejus bei Ludwigo kolekcija.

Budapešto istorijos muziejus, esantis Karaliau rūmuose, arba Pilies muziejus, užima netgi du aukštus. Čia galima rasti eksponatus nuo romėnų iki XV amžiaus ir nuo turkų valdžios žlugimo iki mūsų dienų.

Vengrijos nacionalinė galerija, taip pat esanti Karaliaus rūmuose, saugo įvairius dailės darbus nuo viduramžių iki XX amžiaus.

Budapešte yra Vajdahunyado pilis, kuri įsikūrusi nepaprastai gražioje vietoje – ant ežero kranto. Ji turėjo būto XIX amžiaus tūkstantmečio iškilmių eksponatas, tačiau netikėtai išpopuliarėjo ir liko stovėti iki mūsų dienų. Šis statinys leidžia pažinti Vengrijos architektūros raidą.

Turistus ypač traukia Šv. Stepono bazilika, kuri buvo skirta pirmajam Vengrijos karaliui – Šv. Steponui. Čia išvysite Jo marmurinę statulą bei įkurtą Šventosios dešiniosios rankos koplyčią, kurioje laikomas karaliaus mumifikuotas dilbis.

Budapešte galima aplankyti Vengrijos nacionalinį muziejų. Kadaise ant šio muziejaus laiptų poetas Sandoras Petofi skaitė Tautinę giesmę. Dabar jame eksponuojami įvairūs eksponatai nuo XI amžiaus iki mūsų laikų.

Mátyáso bažnyčioje galima rasti Marijos portalą, kuris yra geriausias Vengrijos Gotikinės akmens raižybos pavyzdys. Priešais įspūdingąją bažnyčia yra Švč. Trejybės aikštė, o ten pastatyta kolona mirusiems nuo maro ir svoguninio kupolo laikrodžio bokštas.

Tai tik kelios, svarbiausios lankytinos vietos Budapešte, tad jeigu norite smagiai ir turiningai praleisti laiką, atvykite į Vengrijos sostinę su visa šeima ar artimaisiais.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Budape%C5%A1tas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *