Lankytinos vietos Bukarešte

Keliaukime į Rumuniją ir aplankykime jos sostinę – Bukareštą. Tai ne tik politinis, ekonominis, bet kartu ir kultūrinis šalies centras. Trumpai apžvelkime svarbiausias miesto lankytinas vietas. Norėdami daugiau sužinoti apie Bukareštą, užeikite į anksčiau paskelbtą straipsnį (http://pigiausiskrydziai.lt/bukarestas/).

Lankytinos vietos Bukarešte

 Lankytinos vietos Bukarešte

Bukareštas turistus traukia savo prancūzišku senamiesčiu, Parlameto rūmais, Rumunijos valstiečių muziejumi ir kitomis įspūdingomis vietomis.

Senamiestyje galima rasti Universitetą ir priešais esančius pagrindinius universiteto pastatus, iš kurių vienas buvo statomas tam, kad tarnautų miestui kaip didžiausia Rumunijos draudimo bendrovės būsitnė.

Jūsų žvilgsnį neabejotinai patrauks spalvinga Šv. Nikolajaus Studentų bažnyčia. Tai Rusijos stačiatikių bažnyčia, su septyniais svogūnų formos kupolaus ir stačiatikių kryžiumi.

Bukarešte galima rasti Rumunijos kariuomenės memorialus. Tai įvairūs stendai su garbės sargybos ir kareivių, žuvusių kovojant už šalį,atvaizdais. Šie memorialai buvo atidengti tik 2010 metais.

Bene daugiausiai lankytojų sulaukia Valstiečių muziejus ir Parlamento rūmai. Populiarusis valstiečių muziejus nėra didelis, tačiau stulbinantis savo komunistinės eros biustais, paveikslais ir nostalgiškų relikvijų kolekcija. Čia galima išvysti ir Stalino paveikslą, o ant sienų kaba įvairūs laikraščių straipsniai. Be šių eksponatų rasite parodas, apimančias visus Rumunijos valstiečių gyvenimo aspektus.

George Enescu muziejuje, kuris įsikūręs Cantacuzino rūmuose, galima pamatyti nemažai šio kompozitoriaus gyvenimą ir darbą reprezentuojančių eksponatų. Čia susipažinsite ne tik su turtinga George Enesu praeitimi, bet ir su Rumunijos muzikos istorija.

Bukarešte daug investicijų skiriama parkų išlaikymui ir priežiūrai, todėl nieko keisto, kad jie tampa vienu iš didžiausių atrakcionų mieste. Būdami mieste, būtinai užsukite į Botanikos sodą, Karolio parką ar Herastrau parką, kuris yra didžiausias visoje šiaurinėje Bukarešto dalyje.

Čia taip pat Jūsų dėmesio laukia dvi žydų senagogos, įspūdingos, tačiau šiurpios žydų kapinės bei žydų istorijos muziejus, kuriame turėsite galimybę pažinti šios tautos gyvenimą Rumunijos sostinėje ne tik holokausto metais, bet ir ankstesniais laikais.

Straipsnyje pateiktos tik kelios lankytinos vietos Bukarešte, o jei norite geriau pažinti šį miestą, apsilankykite Rumunijos sostinėje ir tikrai nenusivilsite.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Bukare%C5%A1tas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *