Lankytinos vietos Delyje

Kviečiame kiekvieną besidomintį apie Indiją, nes šį kartą esame pasiruošę Jums pristatyti šalies sostinę – Delį. Trumpai apžvelkime svarbiausias lankytinas vietas šiame mieste.

Lankytinos vietos Delyje

Lankytinos vietos Delyje

Šiame mieste nuobodžiauti tikra nėra kada: siauros gatvelės visada perpildytos smalsių turistų bei gyventi skubančių vietinių gyventojų, o šventyklų bei turgaviečių gausa, matyt, nustebins ne vieną keliautoją.

Gaukite asmeninį kelionės į Indiją pasiūlymą tinklalapyje http://www.kelionesiindija.lt.

Delyje gausu įvairiausių muziejų, pavyzdžiui, Tarptautinis lėlių muziejus, kuriame rasite daugybę gražiausių lėlių iš daugiau nei 80 pasaulio šalių. Savo eksponatų įvairove Jus nustebins Sanskrito, Amatų, Geležinkelių ar Tibetp rūmų muziejai.

Jeigu nenorite viso kelionės laiko praleisti vaikštant po muziejus, galite užsukti į Raudonąjį fortą, kuris šiame mieste laikomas vienu iš įdomiausių bei gausiausiai turistų lankomu objektu. Kadaise tai buvo mongolų imperatorių rezidencija, o fortą supo gilus, vandens pripildytas griovys, kuris saugodavo tvirtovę nuo priešų.

Kutub Minaro minaretas yra Delio simbolis, kuris buvo pastatytas su vienu tikslu – įtvirtinti islamą. Tai akmeninis bokštas, kurį puošia ištraukos iš Korano. Šalia stūkso pirmosios Delio mečetės griūvėsiai.

Nuo Parlamento pastato iki Indijos vartų yra Radž Patch – Delio prospektas, todėl pasivaikščiojimas juo taps ir puikiu, miesto architektūros stilių pažinimu.

Būtinai užsukite į didžiausią Indijos mečetę – Džama Masdžidas, arba Penktadienio mečetė. Ji mieste stovi jau nuo XVII amžiaus, o nepakartojamas pastatas gali sutalpinti apie 5000 tikinčiųjų. Kelis kartus daugiau žmonių talpina įspūdingas kiemas – jame telpa net 25 000 tūkstančiai žmonių.

Nepaisant to, kad Akšardamo induistų šventyklą atidaryta tik 2005 metais, ji taip pat yra verta Jūsų dėmesio. Kasmet ją aplanko beveik 5 milijonai žmonių iš viso pasaulio. Šventyklos teritorijoje galima rasti puikius fontanus bei pasiplaukioti nedidelia valtimi ir susipažinti su ilga šalies istorija.

Tai tik kelios svarbiausios lankytinos vietos Delyje, o kelionė po Indijos sostinę Jums paliks neišdildomų įspūdžių.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Delis

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *