Lankytinos vietos Dortmunde

Šį kartą mūsų svetainės lankytojams siūlome aplankyti Vokietiją ir susipažinti su šalies miestu – Dortmundu. Tie, kas bent kiek juo domėjosi, turėtų būti girdėję, kad Dortmundą visame pasulyje garsina pienas, anglis ir alus. O kas dar?

Lankytinos vietos Dortmunde

Lankytinos vietos Dortmunde

Kadaise Dortmundo miesto gyventojai gana sunkiai vertėsi, rizikavo savo gyvybėmis leidžiantis į gilią ir pavojingą šachtą. Tačiau šiomis dienomis jų gyvenimas nebėra toks sudėtingas ir reikalaujantis aukų, o senieji pramonės monumentai dabar naudojami kaip muziejai, scenos ar paminklai, kartais netgi vienu metu.

Dortmundas svarbus ne tik pramonės, bet ir kultūros miestas. Čia domimasi muzika, propoguojamas naujas gyvenimo būdas bei aktyviai remiamas menas ir rūpinamąsi jo kūrėjais. Matyt, neverta stebėtis, kodėl 2010 metais Dortmundas buvo pagerbtas kaip Kultūros sostinė.

O lankantis šiame mieste, tikrai galima daug ką pamatyti. Pavyzdžiui, muziejus Hoesch, kuriame turistai gali persikelti į virtualią gigantiškų matmenų plieno liejyklą. Buvusioje kokso gamykloje Hansa įrengtas prisiminimų takas „Gamta ir technika“, kurio dėka galima susipažinti su įdomiais faktais, susijusiais su sunkiosios pramonės istorija. Apsilankysite anglies bokšte, gamyklos centre, kur kadaise akmens anglis aukštoje temperatūroje virsdavo į koksą.

Dortmunde yra Aludarystėss muziejus, kuris reprezentuoja tautą bei svarbią jos gyvenimo dalį. Čia siūloma susipažinti su Dortmundo aludarių istorija, kuri siekia netgi viduramžių laikus.

Be pramonės ir alaus, Dortmundą garsina operos teatras, dramos teatras, vaikų ir jaunimo teatras, naujas vaikų operos teatras, o taip pat įvairūs muziejai, tokie kaip Ostwall ir Adlerturm. Svarbi ir miesto filharmonija ir viena iš svarbiausių Rūro regiono džiazo, „world“ stiliaus ir avangardinės muzikos vieta – Domicil.

Dortmunde gausu įvairiausio asortimento parduotuvių, jaukių kavinukių ir prabangių restoranų, o aludėse galima paraugauti puikiojo Dortmundo alaus.

Taigi, trumpai supažindinome Jus su svarbiausia Dortmundo gyvenimo dalimi ir jos palikimu bei pristatėme svarbiausias šio Vokietijos miesto lankytinas vietas.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Dortmundas
http://pigiausiskrydziai.lt/dortmundas/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *