Lankytinos vietos Dubline

Keliaukime į Airiją ir aplankykime jos sostinę bei didžiausią miestą – Dubliną. Norėtume Jus supažindinti su svarbiausiomis šio miesto lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Dubline

Lankytinos vietos Dubline

Dublinas žinomas kaip svarbus kultūros ir mokslo centras. Šiame mieste nemažai mokslo ir švietimo įstaigų, pavyzdžiui, mokslų akademija, dailės akademija, o svarbiausia – Dublino universitetas.

Dublino universitetas, arba Švenčiausiosios Trejybės kolegija, yra seniausias šalies universitetas. Jame galima rasti didžiausią mokslinę biblioteką visoje Airijoje. Čia gali studijuoti visi, kas nori gauti humanitarinių mokslų, slaugos, technologijų, verslo ir ekonomikos, socialinių mokslų išsilavinimą.

Dubline gausu teatrų, yra ir radijo bei televizijos simfoninis orkestras. Čia iškilusi Caislean Bhaile Atha Cliath pilis, kuri mieste stovi jau nuo XIII amžiaus. Taip pat yra XII – XIV amžiaus Šv. Patriko katedra bei gotikinė Kristaus bažnyčia.

Turistus ypač traukia Trejybės katedra, įkurta XVI amžiuje. Kadaise vietoj šio statinio stovėjo Elžbietos I augustinų vienuolynas. Šio vienuolyno palikimas yra likę kiemai ir nuostabūs parkai. Čia išvysite ir Oliverio Goldsmitho ir Edmundo Burke’o skulptūras, rasite biblioteką, kur saugomos brangiausios knygos.

Pasivaikščioti galima Merrion aikštėje, kurią supa Gamtos mokslų muziejus, Leinsterio rūmai ir Nacionalinė galerija. Čia rasite ir Airijos parlamento rūmus.

Svarbiausias parduotuvių rajono centras yra Grafton Street, kur galėsite apsipirkti įvairaus asortimento parduotuvėse bei užsukti į taip Dubliną garsinančius barus.

Turistus domina ir Nacionalinis archeologijos ir istorijos muziejus, kuriame eksponuojami bronzos laikų radiniai, keltų dirbiniai bei įvairūs krikščionybės epochos eksponatai. Nemažai yra vikingų radinių bei senovės Egipto palikimų.

Alaus mėgejai gali apsilankyti Guinness alaus darykloje, kuri yra didžiausia visoje Europoje, o jeigu mėgstate filmus, Jūsų lauks Airijos filmų institutas, esantis Temple Bar rajone. Šalia įsikūrė įvairūs klubai bei restoranai ir galerijos.

Tai tik kelios, turistų ypatingai mėgstamos lankytinos vietos Dubline, tad jei turėsite laiko ir noro, būtinai apsilankykite Airijos sostinėje.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Dublinas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *