Lankytinos vietos Dubrovnike

Šį kartą keliaukime į Kroatijos pietus ir aplankykime jos miestą, esantį prie Adrijos jūros – Dubrovniką. Norėtume Jus trumpai supažindinti su svarbiausiomis miesto lankytinomis vietomis ir įžymybėmis.

Lankytinos vietos Dubrovnike

Lankytinos vietos Dubrovnike

Mieste yra 25 metrų aukščio ir 4-6 metrų pločio gynybinės sienos, kurios Dubrovnike buvo pastatytos X – XV amžiuje. Šiuo metu jos jau praradusios apsaugines funkcijas ir miestui tarnauja kaip puikios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nepakartojama Dubrovniko panorama.

Į pagrindinę prekybinę miesto gatvę, Placa, veda net du pagrindiniai įėjimai. Čia galima išvysti rūmus, statytus dar Renesanso laikais, taip pat daugybę parduotuvių, kavinių ir pan. Ši gatvė skiria miestą į dvi dalis ir veda nuo Pilės vartų iki laikrodžio bokšto uosto.

Dubrovnike vis dar galima apsilankyti ir sulaukti pirmosios pagalbos seniausioje Europos vaistinėje, kuri buvo atidaryta 1317 metais.

Lankydamiesi Dubrovnike, užsukite į svarbiausius miesto senovės paminklus, pavyzdžiui, Sponza rūmus, katedrą ar Rotušę. Nuostabus architektūros šedevras yra Rektorių rūmai, kuriuose galima išvysti įvairių architektūros stilių detales. Svarbus dvasinis centras yra Šv. Blažiejaus bažnyčia, kuri buvo statyta pagerbti miesto globėją.

Jeigu norite pamatyti vieną seniausių Europoje sinagogų, praeikite Žydų, arba Žudioska, gatve, o pasigrožėti miesto panorama galima užkopus į Sergijaus kalną, iškilusį į 412 metrų aukštį virš jūros lygio.

Ypač smagiai laiką praleisti galima į Dubrovniką atvykus vasaros metu, nes tada gausite galimybę sudalyvauti nuotaikingame vasaros festivalyje. Ši šventė mieste vyksta kasmet ir yra laikoma ypatingu kultūriniu renginiu, kai menininkai gauna miesto raktus ir linksmina gyventojus koncertais, spektakliais ir t.t.

Įspūdingi paradai bei šventiniai renginiai vainikuoja Šv. Blažiejaus šventę, kuri vyksta Vasario 3 dieną.

Mėgstantys aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą, čia galės užsiimti laipiojimu stačiais šlaitais ar paplaukioti švarioje ir skaidrioje jūroje. Daugumą miesto apylinkių aplankyti galite vaikščiojant pėsčiomis, o pasivaikščiojimo metu Jums atsivers Viduramžio jūros gamtovaizdis.

Tai didžioji dalis lankytinų vietų Dubrovnike, tad nepraleiskite progos aplankyti šį miestą ir puikiai praleisti laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *