Lankytinos vietos Edinburge

Šį kartą keliaukime į Škotiją ir aplankykime jos sostinę Edinburgą. Trumpai apžvelkime svarbiausias lankytinas vietas šiame mieste.

Lankytinos vietos Einburge

Lankytinos vietos Edinburgbe

Edinburgas laikomas ypatingu miestu – jis netgi įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Svarbiausios miesto įžymybės yra Edinburgo pilis ir Holyrood rūmai.

Edinburgo pilis sudaryta ir atskirų pilies komplekso dalių,  kurios statytos XII – XX amžiuje. Kadaise ji
buvo tvirtovė, prašmatnūs rūmai ir netgi kalėjimas. Šiandien čia galima rasti saugomas Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas.

Būdami Edinburge, nepraleiskite progos aplanyti Kaltomo kalvą, kur rasite įvairiausių neoklasicistinių architektūros paminklų, o taip pat ir nebaigtą Panteoną, kuris yra svarbiausia šios vietos pažiba. Jis turėjo būti skirtas žuvusiesiems Napoleono karuose pagerbti.

XV amžiuje buvo pastatyti Palace of Holyroodhouse rūmai, kurie yra karalienės Elžbietos II rezidencija Škotijoje, tad nenuostabu, kad čia visada gausu smalsių turistų.

Nacionalinėje Škotijos galerijoje galėsite pasigrožėti Europos ir Britanijos dailininkų darbai. Taip pat yra ir Škotų nacionalinė portretų galerija, Škotijos muziejus bei Karališkasis Škotijos muziejus.

Edinburge galima įkopti į  miesto centre, Holyrood parke esantį kalną, kurio viršūnė iškilusi į 250 metrų aukštį. Nuo viršūnės galėsite pasigrožėti kvapą gniaužiančiu miesto kraštovaizdžiu.

Jei norite apsipirkti ar tiesiog pasivaikščioti po įvairaus asortimento parduotuves, užsukite į Princesės gatvę. Be parduotuvių čia išvysite nuostabios architektūros pastatus, o bevaikščiodami prieisite ir gražų parką, kur galima skaniai ir sočiai papietauti.

Jeigu norite pažinti miesto kultūrą, būtinai apsilankykite Karališkąjame muziejuje. Tai vienas iš įspūdingiausių muziejų visoje Europoje, kuriame galima rasti puikių meno dirbinių ir istorinių relikvijų. Muziejus įrengtas pagal Viktorijos laikų interjerą, tad ne vien įvairūs eksponatai čia yra verti Jūsų dėmesio bei laiko.

Taip pat nenusivilsite, jeigu prisijungsite prie ekskursijos ir apsilankysite požemius, kuriuose, anot legendos, buvo nukankinta ir palaidota
nemažai žmonių, o jų ramybės nerandančios sielos klajoja po miestą.

Tai tik kelios lankytinos vietos Edinburge, o jei norite daugiau sužinoti apie šį miestą bei savo akimis pamatyti įdomiausius kultūrinius ir istorinius jo paminklus, aplankykite Škotijos sostinę ir tikrai nenusivilsite.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Edinburgas

http://www.youtube.com/watch?v=McK_bNO8kQc

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *