Lankytinos vietos Florencijoje

Keliaukime į Italiją ir aplankykime Florencijos miestą. Norėtume Jus supažindinti su šiuo verslo, pramonės, geležinkelio, o ypač turizmo centru. Juk turizmas yra svarbiausias pajamų šaltinis Florencijoje.

Lankytinos vietos Florencijoje

Lankytinos vietos Florencijoje

 Florencija dažnai vadinama muziejumi po atviru dangumi, o miesto senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Turistus ypač traukia Florencijos katedra – Duomo. Ji mieste stovi jau nuo XIII amžiaus, o katedros kupolo aukštis yra 91 metro aukščio. Lankantis joje, galima pamatyti ir XIV amžiuje pastatytą varpinę, kuri nedaug aukščiu teatsilieka nuo kupolo.

XIII amžiaus gotikinis paveldas yra ir Santa Croce bažnyčia, kurioje ilsisi Mikelandželas, Galilėjas, Makiavelis ir kiti garsūs žmonės.

Mikelandželas projektavo antkapius, skirtus Medičių giminei ir esančius San Lorenzo Medičių giminės bažnyčioje.

Aplankius šias bažnyčias galite užsukti į gausybę įdomių muziejų, esančių Florencijoje. Pazvyzdžiui, Uffizi rūmus, kuriuose įsikūrusi meno galerija. Daugelis pripažįsta, kad ši vieta labiausiai verta dėmesio visame mieste. Rekomenduojama užsisakyti bilietus iš anksto.

Jeigu norite savo akimis išvysti etruskų, graikų, romėnų, egiptiečių meno kūrinius ir įvairius radinius, apsilankykite Archeologijos muziejuje, kuris įsikūręs XVII amžiaus rūmuose.

Vaikščiojant po miestą, išvysite Ponte Vecchio senąjį tiltą, kuris yra vienintelis išlikęs po II Pasaulinio karo Florencijoje. Ant tilto įsikūrusios įvairios parduovės ir prekyvietės. Pasivaikščioti galėsite Oiazza della Signoria aikštėje, kurioje yra puikus Neptūno fontanas, arba nueiti į Piazza della Respublica aikštę ir pasigrožėti romėnų forumu bei užsukti į vieną iš daugelio kavinių skaniai pavalgyti.

Turistus traukia Bobolo sodai, kurie buvo įkurti XVI amžiuje ir tapo renesansinės sodininkystės pavyzdžiu.

Tai tik kelios lankytinos vietos nuostabiojoje Florencijoje, o jei norite įsitikinti, kad ji tikrai verta Jūsų dėmesio, aplankykite šį Italijos miestą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Florencija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *