Lankytinos vietos Geteborge

Keliaukime į antrą pagal dydį Švedijos miestą – Geteborgą, kuris yra didžiausias Skandinavijoje jūrų uostas, ir aplankykime svarbiausias ir įžymiausias jo vietas.

 

Lankytinos vietos Geteborge

Lankytinos vietos Geteborge

 

Geteborge yra puikus stebėjimo bokštas, kurį galima rasti pakrantėje. Pakilus į bokštą, Jums atsivers nepakartojama miesto panorama.

 

Viena iš nuostabiausių ir įdomiausių vietų šiame mieste yra Maritiman plūduriuojantis laivų muziejus, kuris siūlo Jums patekti į įvairių laivų vidų ir susipažinti su jų istorija bei puikiais eksponatais. Čia rasite ir milžiniškus povandeninius laivus bei plaukiojantį švyturį.

 

Geteborge yra didžiausias Skandinavijos – Liseberg pramogų parkas. Šis parkas yra įdomi vieta įvairaus amžiaus lankytojams. Čia rengiami populiarių atlikėjų koncertai, pramoginiai renginiai, o parko dekoracijos suteikia jam egzotiškumo ir spalvingumo. Parkas dirba kiekvieną dieną nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio.

 

Mieste yra Botanikos sodas, kuris buvo atidarytas 1910 metais. Šiame sode papildomas dėmesys skiriamas sodininkystei, todėl čia rasite apie 16 000 skirtingų augalų rūšių bei veislių. Pasivaikščioję ir pasižvalgė po įspūdingą sodo aplinką, galėsite užsukti į kavinę ir skaniai papietauti.

 

Geteborge stovi Sailor bokštas, skirtas pagerbti jūrininkus, kurie prarado gyvybes jūroje Pirmojo pasaulinio karo metais. Bokštą galima rasti gražioje bei vaizdingoje Geteborgo uosto teritorijoje, tad pakilus į jo viršų, atsiveria nuostabus kraštovaizdis.

 

Mieste yra garsus universitetas. Koledžas buvo įkurtas 1891 metais, o 1907 metais jis gavo universiteto statusą. Pagrindiniai universiteto rūmai yra įspūdingas pastatas su granito kolonomis, o abiejuose laiptų pusėse stovi liūtų statulos. Šiandien šis universitetas ne tik siūlo kokybiškas studijas, bet yra populiari viešų renginių vieta.

 

Neabejotinai Jūsų dėmesį patrauktų ir Haga bažnyčia, kuri buvo pastatyta XIX amžiuje ir buvo vienas pirmųjų Neo – gotikos stiliaus statinių mieste.

 

Šios Geteborgo lankytinos vietos yra tik maža dalis to, kas laukia Jūsų dėmesio bei įvertinimo, todėl nepraleiskite progos aplankyti nuostabų Švedijos kraštą ir puikiai praleisti laiką.

 

http://www.youtube.com/watch?v=MrdpN47mETw

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Geteborgas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *