Lankytinos vietos Glazge

Trumpai apsilankę Šefilde, keliaukime į Škotijos miestą – Glazgą, kuris yra laikomas komercine šalies sostine. Norėtume Jus supažindinti su svarbiausiomis Gazgo lankytinomis vietomis.

 

Lankytinos vietos Glazge

Lankytinos vietos Glazge

 

  • Glazge yra puikus Botanikos sodas. Ši vieta yra labai populiari vieta tarp vietinių gyventojų bet kuriuo metų laiku.
  • Taip pat aplankyti galima Šiuolaikinio meno galeriją, kuri kiekvienam gali suteikti peno apmąstymams. Čia rengiamos laikinos parodos ir seminarai, kurių metu sprendžiamos šiuolaikinės socialinės problemos bei pan. Galerija įsikūrusi elegantiškame, neo – klasikiniame pastate miesto centro širdyje, kuriame saugoma šiuolaikinio meno kolekcija.
  • Nuostabi ir nepakartojama yra Glazgo katedra, kuri mieste stovi jau nuo XIII amžiaus ir yra vienintelė Škotijoje, išgyvenusi 1560 – ųjų metų reformaciją.
  • Daugybės turistų sulaukia ir Glazgo mokslo centras – trijų aukštų pastatas, kuriame gausu įvairiausių eksponatų, kavinių ir parduotuvių. Čia yra puikus kosmoso teatras, vienas geriausių planetariumų pasaulyje bei sudarytos bene geriausios galimybės virtualiam mokslui.
  • Glazgas turi savo švyturį, kuriame įsikūręs nacionalinis architektūros ir dizaino centras, kurio pagrindinis tikslas – atrasti ar sukurti sąsajas tarp meno, dizaino ir architektūros, o taip pat svarstyti socialines, švietimo, ekonominius ir kultūrinius klausimus. Nuo pat šio centro atidarymo (1999 metais), jį palankiai įvertino virš 700 000 lankytojų. Per metus čia surengiama apie 12 – 15 parodų, iš kurių trys yra tarptautinio lygio. Taip pat yra parduotuvė, kavinė bei du restoranai.
  • Transporto muziejuje rasite įvairių transporto priemonių ir modelių kolekciją. Lankytojai gali susipažinti ne tik su ilga transporto istorija, bet ir išvysti įspūdingų eksponatų, pradedant nuo tikrų mašinų, baigiant žaisliniais modeliais.
  • Pollok House – tai vieta, kurioje saugomas Maksvelo šeimos turtas. Dabartinis namas yra įspūdingas 18 amžiaus statinys, pripildytas nuostabių Ispanijos meno kūrinių, antikvarinių baldų, sidabro ir keramikos kolekcijų bei yra įspūdinga biblioteka.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Glazge, todėl siūlome Jums aplankyti šį nuostabų miestą ir puikiai praleisti laiką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *