Lankytinos vietos Grace

Palikime Švediją ir keliaukime į pietinėje Austrijos dalyje esantį miestą – Gracą. Tai antrasis pagal dydį šalies miestas, vis labiau traukiantis turistus iš viso pasaulio. Norėtume trumpai Jus supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis Grace.

Lankytinos vietos Grace, miesto rotušė

 Lankytinos vietos Grace

 

Gracas visų pirma garsėja didžiausiu ir gražiausiu istoriniu ansambliu Rytų Europoje. Užkilę į Šlosbergo kalną, galėsite pasigrožėti nuostabia senamiesčio panorama, kuri byloja apie ilgą miesto klestėjimą. Vaikštant po senamiestį, kiekviename žingsnyje galima pamatyti vis kitą viduramžio, renesanso ar baroko statinį, sustoti prie kvapą gniaužiančių bažnyčių ir žavingų rūmų, ar tiesiog ramiai pasinerti į mintis jaukiuose senamiesčio kampeliuose bei romantika alsuojančiuose kiemeliuose.

 

Grace stovi ir vienišas, tačiau nepakartojamas Laikrodžio bokštas, kuriam po ilgų šimtmečių atiteko miesto simbolio vardas. Savo nepaliaujamu laiko skaičiavimu, jis duoda ženklą skambėti vienam iš seniausių Austrijoje varpui, kuris buvo nulietas dar XIV amžiuje.

 

Mieste yra ir italų architekto sukurti rūmai – Landhaus, kurie laikomi bene svarbiausiu šalies renesanso paminklu. Taip pat išvysite didžiausią pasaulyje arsenalą, kur galima paganyti akis į 30 000 ginklų kolekciją.

 

Įspūdingieji Egenbergo rūmai stūkso vakariniame Graco krašte. Šiuose rūmuose yra net 365 langai, o interjeras buvo parinktas pagal baroko ir renesanso būdingiausius bruožus. Šalia trykšta fontanas, naudojamas įvairiems muzikiniams renginiams.

 

Grace yra ir didingasis Burgo pilies kompleksas, kuris turėjo pakeisti kadaise stovėjusią Šlosbergo pilį. Turistus čia labiausiai traukia dviguba spirale susisukę laiptai, kuriuos puošia vėlyvosios gotikos ornamentai ir spalvoti akmens atšvaitai.

 

Tačiau tikrąjį Graco veidą atskleidžia didžiuliai gatvių tinklai ir erdvios aikštės. Gracas kupinas vingiuojančių, dvelkiančių romantika, apsuptų turtingų namų, elegantiškų ir kvepiančių kepiniais gatvių, kuriomis galima ne tik pasivaikščioti, bet ir užsukti į smagias kavine ar restoranus skaniai pavalgyti.

 

Tai tik kelios lankytinos vietos Grace, todėl nepraleiskite progos aplankyti šį nepakartojamą ir nuostabiai gražų Austrijos miestą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Gracas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *