Jūs esate čia: Pradžia // Kelionių gidas // Lankytinos vietos Helsinkyje

Lankytinos vietos Helsinkyje

07 28 2011 | Komentuoti


Kviečiame Jus susipažinti su Suomijos sostinės Helsinkio svarbiausiomis ir labiausiai turistus traukiančiomis lankytinomis vietomis. Juk tai ne tik didžiausias šalies miestas, bet ir pagrindinis Suomijos pramonės ir kultūros centras.

Lankytinos vietos Helsinkyje, Helsinkio universitetas

 Lankytinos vietos Helsinkyje

Suomijos nacionalinis muziejus yra svarbiausias ir didžiausias muziejus visoje šalyje. Čia saugomi įvairūs eksponatai nuo neatmenamų priešistorinių laikų. Jį rasite nuostabioje neo – viduramžių pilyje.

Taip pat turistus traukia Helsinkio miesto muziejus, kuriame kiekvieną sužavės 500 metų senumo istoriniai paminklai.

Jei lankysitės Helsinkio universitete, taip pat turėsite galimybę užsukti į keletą įdomių muziejų, pavyzdžiui, gamtos istorijos ar universiteto.

Helsinkyje yra ir Suomijos nacionalinė galerija, kuri sudaryta iš trijų muziejų: Sinebrichovo meno muziejaus arba klasikinio Europos meno, Kiasma arba medernaus meno bei Atenėjumo, kitaip sakant, klasikinio suomių meno.

Be šių muziejų, mieste galima aplankyti ir Suomijos nacionalinį teatrą. Helsinkio miesto teatrą ir Švedų teatrą. Tiems, kas domisi įvairiais muzikos renginiais, vertėtų apsilankyti Suomijos nacionalinėje operoje ir Finlandijos rūmuose. Jaunimas dažniausiai renkasi Hartwall Areena ir Helsinki Ice Hall ledo arenose, pasiklausyti populiariosios muzikos.

Tiems, kas galbūt norėtų studijuoti šiame mieste, yra keletas garsių aukštųju mokyklų bei universitetų. Vienas iš jų – Helsinkio universitetas. Jis yra seniausias ir didžiausias ne tik šiame mieste, bet ir visoje šalyje. Universitetas buvo įkurtas XVII amžiuje ir kadaise buvo Turkų karališkoji akademija.

Be šio universiteto, Helsinkyje dar yra Alto universitetas, Hankeno ekonomikos mokykla, Suomijos menų akademija, Sibelijaus akademija, Suomijos teatro akademija ir Suomijos valstybių ginkluotųjų pajėgų universitetas.

 Tai tik keletas lankytinų vietų Suomijos sostinėje Helsinkyje, tad nepraleiskite progos apsilankyti šiame mieste ir viską pamatyti savo akimis.
Žymės: , , ,

Rašyti komentarą


Bilietai į Londoną
Skrydžiai iš Kauno
Kelionės į Turkiją
Autorinės teisės © 2017 PigiausiSkrydziai.lt. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką PigiausiSkrydziai.lt sutikimą.