Lankytinos vietos Ispanijoje

Karšta saulė, temperamentingi žmonės, linksmybės iki paryčių, spindinčios šypsenos – taip svečius pasitinka turistų mylima Ispanija. Jeigu esate pasiryžę ne tik linksmai, bet ir turiningai praleisti laiką šioje saulės karalystėje – kviečiame susipažinti su lankytinomis vietomis Ispanijoje.

Prieš važiuodami į Ispaniją įsitikinkite, kad jūsų viešbučio kaina atitinka kokybę. Pilnas Ispanijos viešbučių kainų palyginimas

Lankytinos vietos Ispanijoje

Lankytinos vietos Ispanijoje

Ispanija. Bendra informacija:

 • Sostinė – Madridas;
 • Valdymo forma – konstitucinė monarchija. Dabartinis karalius – Chuanas Karlosas I;
 • Piniginis vienetas – euras;
 • Laiko juosta: UTC +1, vasarą UTC +2;
 • Geografija. Ispanija užėmusi kone visą Pirėnų pusiasalį (nedidelė dalis priklauso Portugalijai). Valstybę iš vienos pusės skalauja Atlanto vandenynas, iš kitos – Viduržemio jūra. Ispanija ribojasi su šiomis valstybėmis: Portugalija, Prancūzija, Andora, Gibraltaru ir Maroku.
 • Klimatas. Ispanija – saulės viešpatija. Visgi oro sąlygos skirtingose šalies regionuose skiriasi: pietuose ir pietryčiuose vyrauja Viduržemio jūros regiono klimatas. Todėl šioje dalyje vasaros būna karštos ir sausos, o žiemos drėgnos ir švelnios. Šiaurės vakarinėje ir vakarinėje dalyje  – jūrinis klimatas. Centrinėje Ispanijoje yra žemyninės klimato sąlygos;
 • Religija. 76 % ispanų save laiko krikščioniais, kitoms religijoms prisiskiria 4% gyventojų, o likę 20 % sakosi esą visai nereligingi.
 • Lankytinos vietos Ispanijoje

  Lankytinos vietos Ispanijoje

Lankytinos vietos Ispanijoje:

 • Donjanos nacionalinis parkas yra UNESCO saugoma teritorija. Kadaise čia medžiodavo kunigaikščiai, o dabar laukiami turistai, galintys pasigrožėti įspūdingomis smėlio kopomis, apsuptomis nepakartojama augmenija. Čia sutiksite ir daug įdomių gyvūnų. Donjanos nacionalinis parkas – tobula poilsio vieta gamtos mėgėjams.
 • Kosta Brava (Costa Brava) – uolėtoji šiaurrytinė 200 km ilgio pakrantė, leidžianti susipažinti su tikrosiomis Katalonijos tradicijomis. Važiuodami Kosta Brava aplankysite daug nedidelių tradicinių katalonų kaimelių. Seniau juose buvo įsikūrę žvejai, o dabar laukiami turistai. Šios Kosta Brava pakrantės gyvenvietės vis dar išsaugojusios senąsias tradicijas, tad tai – puiki proga pažinti tikrąją Ispaniją.
 • Altamiros urvas (Cuevas de Altamira). Šis urvas – mokslininko svajonė. Jame galima pamatyti vėlyvojo paleolito laikų piešinius. Tiesa, norint patekti į Altamirą, teks gauti specialų leidimą – per dieną įleidžiama tik apie 20 žmonių – daugumą jų moksliniais tikslais. Taip siekiama išsaugoti praeities palikimą. Net jei ir nepavyks patekti į urvą, nenusiminkite, šalia įrengta tiksli jo kopija, kur galite pamatyti visų originaliame urve esančių piešinių kopijas.
 • El Eskorial (El Escorial) rūmai – įspūdinga karalių rezidencija, pastatyta XVI a. Šv. Lauryno garbei. Objektą saugo UNESCO.
 • Montserato vienuolynas (Monestir de Montserrat). Čia saugoma Juodosios Montserato Mergelės skulptūra. Jos pamatyti atvyksta piligrimai iš viso pasaulio. Tikima, kad ši mergelė neša laimę ir yra iškalta I a. paties Šv. Luko.
 • Parc Nacional d‘Aiguestortes – nacionalinis parkas Pirėnų kalnų regione. Jame galėsite pasigrožėti ne tik įspūdingais kalnais, bet ir žadą atimančiais kriokliais, ežerais, turtinga fauna.

http://www.youtube.com/watch?v=wd6YMcvJ4aU&feature=related

Aplankę šias vietas Ispanijoje pasisiemsite gerų įspūdžių viems metams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *