Lankytinos vietos Izmire

Aplankę kelis Vokietijos miestus, keliaukime trečią paga dydį Turkijos miestą – Izmirą. Norėume trumpai Jus supažindinti su svarbiausiomis šio miesto lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Izmire

Lankytinos vietos Izmire

Izmiras nuo seno laikomas svarbiausiu jūros regiono prekybos centru. Šiandien čia gyvena 3 milijonai žmonių. Miesto simboliu laikomas aukštasis Laikrodžio bokštas Saat Kulesi, kuris mieste stovi jau nuo XX amžiaus pradžios.

Tie, kas domisi senosiomis civilizacijomis, turėtų skirti laiko Archeologijos muziejui. Čia saugomi įvairiausi radiniai iš miesto apylinkių bei lobynas, kuris sudarytas iš juvelyrinių aukso dirbinių kolekcijos, Romos ir Bizantijos epochų sidabrinės ir auksinės monetos.

Agoroje įkurtas muziejus po atviru dangumi, tačiau čia galima aptikti ir anksčiau toje vietoje karaliavusių romėnų pėdsakus. Muziejus yra buvusi turgaus aikštė, kuri buvo įrengta apie II amžių. Šiomis dienomis galima pamatyti išlikusias korintines kolonas bei bazilikos griuvėsius.

Nuostabi ir nepakartojama yra Aksomo pilis, stovinti ant Pagos kalno. Kadaise gyvenvietę įkūrę Aleksandro Makedoniečio vadovaujami graikai paliko galimybę pažinti anuomet gyvenusių žmonių gyvenimą ir tradicijas. Nors gyvenvietė buvo nekartą sugriauta ir kitų tautų perstatyta, iki mūsų dienų išliko keletas autentiškų detalių.

Izmire gause antikinių įžymybių. Pavyzdžiui, Efeso miesto griuvėsiai, kurį, anot legendos, įkūrė amazonės. Kadaise jis buvo svarbus uostas, o taip pat čia būta turgaus, bibliotekos, šventyklų bei viešųjų namų. Pasakojama, kad šiame mieste paskutinias savo gyvenimo dienas leido Švč. Mergelė Marija.

Galima aplankyti ir amfiteatrą, kuris talpindavo netgi 25 000 žiūrovų, susirinkusių stebėti įvairiausius pasirodymus. Taipogi čia stūkos Artemidės šventyklos liekanos. Kažkada šventykla buvo marmuro ir kalkakmenio rūmai, o dabar čia telikusi viena kolona ir pamatų likučiai.

Netoliese vis dar metus skaičiuoja Pergamo miesto griuvėsiai, kuris garsėjo savo biblioteka, dabar čia yra antikinis amfiteatras ir didžiulis akropolis.

Straipsnyje pateiktos tik kelios, svarbiausios lankytinos vietos Izmire, tad nepraleiskite progos aplankyti šį miestą ir pasisemti nepamirštamų ir kvapą gniaužiančių įspūdžių.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Izmiras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *