Lankytinos vietos Jerevane

Keliaukime į Armėniją ir aplankykime jos sostinę bei didžiausią miestą – Jerevaną. Trumpai pristatysime svarbiausias bei labiausiai vertas Jūsų dėmesio bei laiko jo lankytinas vietas bei objektus.

 

Lankytinos vietos Jerevane

Lankytinos vietos Jerevane

 

Jeravanas – vynuogynų, gerai išvystytos transporto infrastruktūros, didelės pramonės bei nepakartojamos kultūros miestas. Jis laikomas be galo kosmopolitiška sostine, kuri pritraukia po visą pasaulį išsibarsčiusius Armėnijos tautiečius, o tai prisideda prie jos plėtros augimo. Mieste veikia 1920 metais atidarytas universitetas, taip pat yra Armėnijos mokslų akademija, įdomus ir intriguojantis istorijos muziejus ir įspūdingi operos rūmai bei muzikos konservatorija. Taigi tai tikrai kupinas veiklos ir žadantis daug nepamirštamų įspūdžių miestas.

Anot legendos, ant Ararato kalno, kurį matote nuotraukoje, kadaise nutūpė Nojaus paleistas balandis, kuris turėjo ieškoti sausumos pėdsakų. Tai 5,1 km aukščio kalnas ir yra matomas daugiau nei už 50 km nuo Jerevano.

 

Nuostabiu ir gana įvairiu kraštovaizdžiu galima pasigrožėti ir vos išvažiavus iš miesto. Čia galima pamatyti nemažai įspūdį keliančių kanjonų, baltu ir iš toli spindinčiu sniegu pasipuošusias aukštas kalnų viršūnes ar tirštame rūke paskendusius galingus ąžuolus bei pušynus.

Naktinis Jerevano gyvenimas mažai kuo skiriasi nuo judrios dienos: čia pilna naktinių karaokės barų, o vietiniai gyventojai dažnai čia susirenka pademonstruoti neeilinius vokalinius sugebėjimus bei smagiai praleisti laiką.

Jerevane vis dar galima išvysti nemažai didžiulių penkmečio plano pastatų, kurie atrodo kiek keistokai, turint omenyje, kad nuo nepriklausomybės atgavimo jau praėjo beveik 20 metų. Senienomis gali padvelgti ir pažvelgus į automobilius, kuriuos vairuoja vietiniai gyventojai… Rusiška produkcija čia itin populiari, nes vakarietiškos mašinos Jerevano žmonėms paprasčiausiai neįperkamos.

Viena įdomiausių vietų – Ararato viskio gamykla. Ji įsikūrusi ant kalno, todėl patekimas į vėsius rūsius, gali pasirodyti kiek sudėtingas, tačiau vos pakilus į viršų pamiršite visus patirtus sunkumus ir neabejotinai negalėsite atplėšti akių nuo nuostabios miesto panoramos. Apžiūrinėjant gamyklos „turtus“, nustebsite, atradę statinę, skirtą Valdui Adamkui.

Kaip gi neapsilankyti didžiajame Jerevano turguje. Šis turgus kadaise buvo vienas iš pačių didžiausių visoje Sovietų Sąjungoje. Čia galima rasti nemažai įdomių ir galbūt nelabai vertingų smulkmenų, o taip ir įvairių naudingų prekių.

Tai tik kelios lankytinos vietos Jerevane, o jeigu norite daugiau sužinoti apie šį miestą, apsilankykite jame ir pažadame, kad puikiai praleisite laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *