Lankytinos vietos Jeruzalėje

Jeruzalė – tai kiekvienam krikščioniui, musulmonui ar žydui ypatinga vieta, kurią kasmet aplanko milijonai tikinčiųjų. Tai daugelio laikoma šventa vieta Artimuosiuose Rytuose, Izraelyje. Šį kartą kviečiame Jus susipažinti su šiuo įvairiomis legendomis bei paslaptimis apipintu miestu.

Lankytinos vietos Jeruzalėje, senamiestis

Lankytinos vietos Jeruzalėje

  • Alyvų kalnas. Tai beveik 100 metrų aukščio šventas kalnas, iškilęs virš Kedrono slėnio, o nuo jo viršūnės galima išvysti nuostabų Jeruzalės miesto vaizdą nuo Judėjos kalnų iki Negyvosios jūros Moav kalno. Tai šventa vieta tiek krikščionims, tiek ir žydų tautai, ir yra siejama su Jėzaus Kristaus gyvenimu. Manoma, kad šis kalnas yra Jo žengimo į dangų vieta, kurioje Jis pranašavo šio miesto sugriovimą, pamokslavo daugybei savo mokinių, melsdavosi ar glausdavosi po medžiais bei ieškodavo ramybės bei apsaugos tais ypač neramiais laikais.
  • Ypatingai svarbi vieta Jeruzalėje – Dievo Motinos kapo bažnyčia, pastatyta XII amžiuje. Čia palaidoti Dievo Motinos Marijos tėvai bei vyras Juozapas, o pačios Marijos kapas yra oloje, uždengtas marmurine plokšte.
  • Kiekvienas turistas, atvykęs į Jeruzalę, būtinai apsilanko Kristaus kapo bazilikoje. Ji stovi toje vietoje, kur, anot legendos, buvo palaidotas, o vėliau ir prisikėlęs Jėzus Kristus. Ši bažnyčia ne kartą buvo sugriauta ir vėl atstatyta, tačiau tokia, kokia ji yra šiais laikais,  iškilo tik XIX amžiuje.
  • Jeruzalėje taip pat yra ir garsusis Kryžiaus kelias, kuriuo Jėzus keliavo mirti ir kurio pabaigoje jis buvo palaidotas. Čia kanonizuota 14 sustojimų, kuriuose pagal bibliją vyko įvairūs įvykiai.
  • Gausiai lankoma ir Paskutinės vakarienės menė, kuri, kaip manoma, buvo paskutinė Jėzaus buvimo vieta žemėje, kur Jis vakarieniavo su apaštalais.

Jeruzalė lankoma dėl savo nepaprastos istorijos. Tai kaip svarbi tikėjimo bei vilčių vieta, be galo gerbiamas bei saugomas relikvijų miestas. Straipsnyje pateiktos svarbiausios lankytinos vietos Jeruzalėje, tačiau šiame mieste galima rasti ir daugiau įspūdingų vietų.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Jeruzal%C4%97

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *