Lankytinos vietos Jūrmaloje

Tam, kad praleisti gerai ir įdomiai laiką, nebūtina keliauti į kitą pasaulio kraštą. Šiandien savo skaitytojams siūlome susipažinti su didžiausiu Baltijos valstybių kurortinių miestu – Jūrmala.

Lankytinos vietos Jūrmaloje

Lankytinos vietos Jūrmaloje

Jūrmala – tai antras pagal plotą Latvijos miestas, kuris priskiriamas dviem kurortų kategorijoms – tai balneoginiams ir jūrinio klimato. Kaip kurortas, Jūrmala išpopuliarėjo dar XIX amžiuje, kai Rusijos karininkai atrado šia vietą reabilitaciniams tikslams. Miestą sudaro smulkesni kurortai, tokie kaip Kemeri, Jaunkemeri, Sloka, Kauguri, Pumpuri, Dubulti ir kt.  Seniausia Jūrmalos dalis – Sloka, kuri XVII a. viduryje gyveno savo „aukso amžių“. Tuo tarpu kitas Jūrmalos kurortas Kameri išpopuliarėjo XIX a. Dėka mineralinio vandens ir gauybės gydomojo purvo telkinių.

Lankantis Jūrmaloje, rekomenduojama užsukti į Jūrmalos muziejų, kuriame sukaupta didžiausia maudymosi kostiumų kolekcija visoje Latvijoje. Taip pat čia galima rasti miesto kurorto istorijos objektų, o Aspazijos name-muziejuje daug kur gerai žinoma poetė Aspazija praleido paskutiniuosius 10 savo gyvenimo ir kūrybos metų. Kalbant apie muziejus, verta paminėti ir Jūrmalos muziejų po atviru dangumi, kuriame eksponuojami įvairūs žvejų darbai, valtys, milžiniška inkarų kolekciją bei autentiški žvejų pastatai. Susipažinę su žvejybos ypatumais, galite aplankyti senųjų automobili muziejų, kur rasite ne vieną antikvarinį automobilį ar motociklą, o kiekvieną rugpjūtį siūloma sudalyvauti antikvarinių automobilių parade.

Nemažai lankytojų sulaukia Krsitaps ir Auguste Morgergs XIX a. vasarnamiai ir botanikos sodas. Tai nuostabus medinės neogotikinės architektūros paminklas, šalia kurio veisiamas egzotinių augalų sodas.

Verta aplankyti XX a. pradžios Dubulti liuteronų bažnyčią, kuri priskiriama art nouveau stiliui ir turi nacionalinio romantizmo elementų. Tuo tarpu Kemeri liuteronų bažnyčia buvo pastatyta XIX a. pabaigoje, laikantis istorinės architektūros tradicijų.

Norint pasigrožėti miesto apylinkėmis, galima užkilti į Kemeri vandens bokštą, kuris siekia net 42 metrus, o pačiame viršuje įkurta patogi apžvalgos aikštelė.

Kino mėgėjams siūloma apsilankyti kino mieste „Cinevilla“, kuris yra įsikūręs netoli Jūrmalos. Čia laikoma nemažai įvairiausių kino dekoracijų, o taip pat veikia pašto ir ginklų muziejus.

Tai tik kelios lankytinos vietos Jūrmaloje, tad jei dar nepasirinkote atostogų vietos, apsvarstykite galimybę aplankyti kaimyninę Latviją ir susipažinti su jos kultūriniu bei istoriniu lobynu.

Naudingos nuorodos

http://www.jurmala.lv/page/33

http://www.cinevilla.lv/lv/

http://lt.wikipedia.org/wiki/J%C5%ABrmala

http://www.youtube.com/watch?v=xkh6CoOyIKs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *