Lankytinos vietos Kaire

Kviečiame Jus keliauti į miestą, esantį šiaurės Egipte, prie Viduržemio jūros, – Kairą. Tai ne tik didžiausias šalies miestas, bet ir ilgametė Egipto sostinė, ypatingai traukianti turistus. Trumpai apžvelkime svarbiausias lankytinas vietas šiame mieste, o jeigu norite daugiau sužinoti apie Kairą, užeikite į anksčiau mūsų svetainėje paskelbtą straipsnį (http://pigiausiskrydziai.lt/kairas/)

 

Lankytinos vietos Kaire

Lankytinos vietos Kaire

Netoli Kairo galima aplankyti garsiasias Gizos piramides, kurių viena iš žinomiausių ir didžiausių yra Cheopso piramidė, laikoma senojo pasaulio stebuklu.

Kaire stovi aukščiausią mineratą turinti mečetė – Sultono Hasano Mečetė, kurioje galima išvysti prabangų sultono mauzoliejų. Jame palaidoti anksti mirę sultono sūnūs ir paveldėtojas Anuk.

Žymus ir nepakartojamas yra ir Kairo bokštas, kurio pirmojo aukšto sienos papuoštos piešiniais iš dabartinio Egipto gyvenimo. Šalia galima aplankyti sodą, o apžvalginėje aikštelėje pasigrožėti įspūdinga sostinės panorama.

Mieste galima rasti Nacionalinį Egipto muziejų, kuriame saugoma daugiau nei 100 000 eksponatų, kurie reprezentuoja išsamią šalies istoriją.

VII – XIX amžiaus meno kūrinius bei dirbinius galima apžiūrėti Islamo dailės muziejuje.

Būnant šiame mieste, verta nueiti į miesto centra – Midan Tahrir ar aplankyti didyjį Kairo turgų Khan Al-Khalili, kuris įsikūręs islamiškoje miesto dalyje.

Kaire siūloma aplankyti net šešias koptų bažnyčias, kurios beveik nepasikeitė nuo jų pastatymo laikų. Pavyzdžiui, Al – Mualliaka, mieste stovinti jau nuo IV amžiaus, arba Abu Serga bažnyčia, kuri, anto legendos, pastatyta toje vietoje, kur gyveno Mergelė Marija su kūdikėliu Jėzumi. Visos bažnyčios turi nemažai panašumų su pravoslaviškomis cerkvėmis, jose mažai freskų, daugiau puošnių ikonų, kurių medinės dalys puoštos įvairiais raižiniais ir kaulo inkrustacijomis.

Vaikštant po Kairą, sunku nepastebėti jo kontrastiškumo, chaotiškumo bei triukšmingumo. Pastatai čia ypač įvairūs – pradedant vakarietiškos kultūros palikmu, baigiant šiuolaikiniais statiniais ir prabangiais viešbučiais. Kaip bebūtų gaila, šalia visos prabangos, yra ir akį rėžiantis skurdas, o vaikštant gatvėmis derėtų neprarasti būdrumo ir saugoti tiek savo turtą, tiek patį save.

 Straipsnyje pateiktos tik kelios lankytinos vietos Kaire, tad nepraleiskite progos aplankyti šį nepakartojamą Egipto miestą.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kairas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *