Lankytinos vietos Kaliningrade

Kaliningradas, arba Karaliaučius, yra Baltijos jūros uostas ir kartu pagrindinis Rusijos srities centras. Norėtume trumpai Jus supažindinti su svarbiausiomis lankytinomis vietomis šiame mieste.

Lankytinos vietos Kaliningrade

Lankytinos vietos Kaliningrade

Kaliningradas dažnai vadinamas cerkvių miestu. Viena, ypatingai graži ir puošni, stovi Pergalės aikštėje. Čia nėra nei vieno suolelio, o norint užeiti į cerkvę, reikia palypėti laipteliais, kurie vizualiai ją didina. Nuo cerkvės atsiveria nuostabus kraštovaizdis – didelis ežeras, šalia kurio įsikūręs Gintaro muziejus, kuris primena gynybinę sieną.

Visa šeima puikiai praleis laiką zoologijos sode, kuris tikrai vertas kiekvieno lankytojo dėmesio. Čia pamatysite įvairiausių rūšių paukščius bei didžiuosius dramblius ar žirafas.

Taip pat galėsite aplankyti didžiulę katedrą, kuri yra apsupta vandens. Kaliningrade ji stovi jau nuo XIV amžiaus, o viduje ilsisi pats Imanuelis Kantas.

Savo duris kiekvienam turistui ir vietiniui visada atveria Pasaulio vandenyno muziejus. Čia išvysite tris įspūdingus laivus bei žuvų akvariumus. Pats muziejus yra įsikūręs laivuose, todėl galima nevaržomai lankytis jų kajutėse, kur saugomį įvairiausi eksponatai. Šiame muziejuje yra ir povandeninis laivas, apie kurio istoriją su didžiausiu malonumu papasakos profesionalus gidas. Būtinai aplankykite senovinį graikų laivą, kuris yra netoli Pionierskio

Mieste galima pamatyti Tvankstės pilį, V fortą bei lietuvių rankomis supiltą pylimą, o vietoj žymiosios istorinės Karaliaučiaus pilies stovi Tarybų rūmai.

Kaliningrade rasite ir Karaliaučiaus universitetą arba Albertiną, kuri buvo pirmoji Prūsijos aukštoji mokykla. Čia studijavo tokie įžymūs žmonės, kaip Martynas Mažvydas, Jonas Bretkūnas ar Kristijonas Donelaitis.

Garantuotas poilsis kiekvieno lauks pajūryje, kur lankomiausia vieta yra Svetlogorskas. Čia galėsite atsipalaiduoti paplūdimyje ar pasivaikščioti po miestelio gatveles, kurios primena mūsų Palangą.

Tai tik kelios lankytinos vietos Kaliningrade, todėl nepraleiskite progos apsilankyti šiame mieste bei patirti nepamirštamų įspūdžių ir gerai praleisti laiką.

Naudingos nuorodos

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kaliningradas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *